REKLAMA

Odświeżona Toyota Aygo w Genewie

Toyota Aygo, najpopularniejsze auto w segmencie A w Polsce, przeszło kurację odmładzającą. Zadebiutuje w tej formie na salonie samochodowym w Genewie.

Toyota Aygo 2018
Toyota Aygo 2018

Odświeżona Toyota Aygo ma, w zamyśle stylistów, jeszcze bardziej wyróżniać się na drodze, w konkurencyjnym segmencie małych aut miejskich. Decydują o tym młodzieżowy styl auta i nowe możliwości personalizacji, a pod maską pracuje zmodyfikowany silnik o większej mocy.

Druga generacja Toyoty Aygo zadebiutowała w 2014 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest znak X zdobiący przód oraz szerokie możliwości indywidualizacji nadwozia i wnętrza.

W 2017 roku AYGO znalazło się w czołówce segmentu A w Europie, uzyskując sprzedaż na poziomie ponad 85 000 egzemplarzy i 6,6-procentowy udział w segmencie. W Polsce Toyota AYGO jest najpopularniejszym przedstawicielem kategorii najmniejszych aut miejskich – liczba 3254 egzemplarzy sprzedanych w 2017 roku zapewniła mu pierwsze miejsce i 24-procentowy udział w tej części rynku.

REKLAMA

Toyota Aygo 2018
Toyota Aygo 2018

Zmiany w nowym Aygo

Nowe Aygo zachowuje rozpoznawalny znak X. Nowy projekt przodu auta otrzymał przeprojektowane przednie reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej, dostępnymi w standardzie w każdej wersji wyposażenia.

Z boku uwagę zwraca bardziej rozbudowana w trzech wymiarach przednia część oraz obrys tylnych reflektorów, dzięki którym samochód wygląda, jakby był w ruchu. Tył zdobią nowe światła do jazdy dziennej LED o rozpoznawalnym kształcie.

Odświeżone Aygo jest dostępne w dwóch nowych odsłonach – z nowym lakierem Magenta i w wersji czarnej z niebieskimi akcentami stylistycznymi. W ofercie znajdą się też nowe wzory kołpaków na 15-calowe koła, które podkreślają elegancki wygląd samochodu.

We wnętrzu pojawiła się unowocześniona tablica rozdzielcza o trójwymiarowym designie i nowym kolorze podświetlenia. Zmieniona kolorystyka wnętrza, łącząca szarość Quartz Grey i lśniącą czerń Piano Black, komponuje się z nowymi wzorami tapicerek.

REKLAMA

Toyota Aygo 2018
Toyota Aygo 2018

Wersje wyposażenia

Odświeżone Aygo będzie dostępne w wersjach x oraz x-play. Każda konfiguracja wyróżnia się własnymi elementami stylistycznymi – wykończeniem przedniego zderzaka, obręczami kół oraz aranżacją wnętrza.

Wersja x-play daje największe możliwości dostosowania wyglądu samochodu do indywidualnego gustu właściciela. AYGO x-play ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, oferując w standardzie klimatyzację oraz system multimedialny x-touch z 7-calowym ekranem dotykowym.

REKLAMA

Toyota Aygo 2018 materiały prasowe
Toyota Aygo 2018

Zmiany pod maską

Trzycylindrowy, 12-zaworowy silnik DOHC VVT-i o pojemności 1 litra jest teraz zgodny z najnowszą normą emisji spalin Euro 6.2. Silnik został udoskonalony pod względem mocy i zużycia paliwa, ma także lepszą charakterystykę momentu obrotowego, którego wysokie wartości są dostępne przy niższych obrotach.

Unowocześniona jednostka 1,0 l VVT-i ma nowy podwójny układ wtryskiwaczy paliwa, wyższy stopień sprężania, szereg nowych elementów o niskim tarciu, chłodzony system recyrkulacji spalin (EGR) oraz ulepszony wałek wyrównawczy, obniżający drgania na biegu jałowym.

Moc silnika została zwiększona do 72 KM przy 6 000 obr./min., zaś moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 4 400 obr./min. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 13,8 s (o 0,4 s szybciej) i rozpędza się do 160 km/h.

Średnie zużycie paliwa dla standardowej wersji zostało ograniczone z 4,1 do 3,9 l/100 km (NEDC). Wersja Eco przynosi dodatkowe oszczędności – zużywa tylko 3,6 l/100 km (NEDC).

Toyota Safety Sense

Toyota AYGO jest wyposażona w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, który zapobiega kolizjom lub ogranicza ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze.

Odświeżoną Toyotę Aygo zobaczymy już niebawem, podczas salonu samochodowego w Genewie.

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA