[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Odświeżone Maserati Quattroporte - nowa jakość

Quattroporte to największy model w gamie Maserati i zarazem jeden z najpopularniejszych modeli. Ale aby nadążył za Porsche Panamerą, po nieco ponad trzech latach na rynku został on zmodyfikowany.

Maserati Quattroporte po face liftingu otrzymało nieco przestylizowaną karoserię oraz zmienione wnętrze, gdzie dominuje 8,4-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego. Pod maską topowej odmiany ciągle drzemie 3,8-litrowy silnik V8 Twin-Turbo o mocy 510 KM.

Maserati Quattroporte sprzedało się na całym świecie w liczbie 24 000 sztuk, co patrząc na wyniki firmy w ostatnich latach, jest wynikiem co najmniej dobrym. Odświeżona wersja otrzymała nowy kształt osłony chłodnicy, w której przemodelowano chromowane żebrowanie. Zmieniony został także nieco zderzak, który otrzymał nowe elementy ozdobne, inne są kratownice wlotów powietrza, a jedna z nich jest elektroniczną przysłoną chłodnicy — będzie otwierana lub zamykana w zależności czy silnik będzie potrzebował większego, czy mniejszego chłodzenia.

Duże zmiany zawitały wewnątrz samochodu. Centralny punkt przeprojektowanej deski rozdzielczej stanowi znacznie większy i nowocześniej wyglądający 8,4-calowy ekran systemu multimedialnego. Jest dotykowy i multifunkcyjny, więc można z niego korzystać jak z ekranu smartfona. W dodatku obsługuje dwie najnowsze funkcjonalności systemowe pozwalające na przekazanie zawartości smartfona na ekran w aucie, czyli systemy Apple CarPlay i Android Auto.

REKLAMA

Klienci mogą teraz zamówić także pełen pakiet nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Składa się na niego m.in. aktywny tempomat, funkcja ostrzegania o kolizji z automatycznym hamulcem awaryjnym oraz asystent pasa ruchu.

Pod maską Maserati Quattroporte znalazły się takie same silniki jak przed face liftingiem. Sa to:

  • 3.8 V8 Twin-Turbo o mocy 530 KM
  • 3.0 V6 turbo o mocy 350 KM (+20 KM po face liftingu)
  • 3.0 V6 turbo o mocy 410 KM
  • 3.0 V6 turbodiesel o mocy 275 KM

Maserati Quattroporte otrzyma także dwie nowe wersje wyposażenia — GranLusso i New GranSport. Zamówienia na odświeżone Maserati będą zbierane najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu, ale na żywo samochód zostanie pokazany podczas salonu samochodowego w Paryżu we wrześniu.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij