Maserati Quattroporte sprzedało się na całym świecie w liczbie 24 000 sztuk, co patrząc na wyniki firmy w ostatnich latach, jest wynikiem co najmniej dobrym. Odświeżona wersja otrzymała nowy kształt osłony chłodnicy, w której przemodelowano chromowane żebrowanie. Zmieniony został także nieco zderzak, który otrzymał nowe elementy ozdobne, inne są kratownice wlotów powietrza, a jedna z nich jest elektroniczną przysłoną chłodnicy — będzie otwierana lub zamykana w zależności czy silnik będzie potrzebował większego, czy mniejszego chłodzenia.
Duże zmiany zawitały wewnątrz samochodu. Centralny punkt przeprojektowanej deski rozdzielczej stanowi znacznie większy i nowocześniej wyglądający 8,4-calowy ekran systemu multimedialnego. Jest dotykowy i multifunkcyjny, więc można z niego korzystać jak z ekranu smartfona. W dodatku obsługuje dwie najnowsze funkcjonalności systemowe pozwalające na przekazanie zawartości smartfona na ekran w aucie, czyli systemy Apple CarPlay i Android Auto.
Klienci mogą teraz zamówić także pełen pakiet nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Składa się na niego m.in. aktywny tempomat, funkcja ostrzegania o kolizji z automatycznym hamulcem awaryjnym oraz asystent pasa ruchu.
Pod maską Maserati Quattroporte znalazły się takie same silniki jak przed face liftingiem. Sa to:
- 3.8 V8 Twin-Turbo o mocy 530 KM
- 3.0 V6 turbo o mocy 350 KM (+20 KM po face liftingu)
- 3.0 V6 turbo o mocy 410 KM
- 3.0 V6 turbodiesel o mocy 275 KM
Maserati Quattroporte otrzyma także dwie nowe wersje wyposażenia — GranLusso i New GranSport. Zamówienia na odświeżone Maserati będą zbierane najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu, ale na żywo samochód zostanie pokazany podczas salonu samochodowego w Paryżu we wrześniu.