Odświeżone Mazdy 6 i CX-5

W Maździe 6 i CX-5 przyszedł czas na facelifting. W crossovererze przeprojektowano grill, a lampy mają teraz wkład LED-owy. W "szóstce" oprócz zmian stylistycznych, odmłodzono także wnętrze.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 132 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda wiele zawdzięcza modelowi CX-5. Był to pierwszy samochód z nową technologią SKYACTIV i designem KODO. Dzięki temu, Mazdy uchodzą dziś za auta nowoczesne i po prostu ładne. Obecna CX-5 wygląda wystarczająco świeżo i nowocześnie, więc przy okazji faceliftingu nie było potrzeby wprowadzania większych zmian. Zamontowano jedynie nowy grill, przeprojektowano przednie i tylne reflektory, dodano nowe wzory felg i kolory nadwozia.

We wnętrzu ewoluowały układ wskaźników oraz konsola środkowa. Mazda CX-5 otrzymała system łączności MZDConnect i nowy interfejs HMI. Zwiększono też liczbę schowków, a te w drzwiach mają teraz większą pojemność.

Modyfikacje objęły też przednie i tylne amortyzatory, a także tuleje niższych wahaczy - dla zwiększenia komfortu. Teraz automatyczna skrzynia biegów pozwala wybierać różne tryby jazdy. 

Pod maską bez zmian. Dostępne są dwa silniki benzynowe 2,0 i 2,5 oraz diesel 2,2.

W Maździe 6, podobnie jak w CX-5, zainstalowano inny grill oraz tylne lampy. Wewnątrz skupiono się na detalach i poprawiono jakość użytych materiałów oraz, co ciekawe, zmniejszono szczeliny między elementami, aby uzyskać efekt spójności i trwałości. Żeby podtrzymać wrażenie jakości, spece z Mazdy popracowali także w dziedzinie NHV (hałas, wibracje, szorstkość). Dzięki temu, hałas w kabinie zredukowano o ok. 10% przy jeździe na nierównościach i ok. 25% przy jeździe autostradowej.

Do "szóstki" dodano też system łączności MZDConnect, elektryczny hamulec postojowy, ogrzewanie przednich foteli oraz elektryczną tylną roletę.

Paleta silników Mazdy 6 pozostaje bez zmian. W wersji 2,2 SKYACTIV-D dostępny będzie także napęd na obie osie.

Zobacz także:
REKLAMA