Odświeżony Ford Fiesta

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto stanie na prominentnym miejscu na paryskiej wystawie, ale pierwsza prezentacja miała miejsce już wczoraj, w Amsterdamie. Lista zmian widocznych na pierwszy rzut oka nie jest długa: maluch dostał nowy pas przedni, z mniejszym wlotem powietrza, przestylizowane reflektory z diodami LED i przeprojektowaną pokrywę silnika. Pod maskę trafiać ma od teraz litrowy, trzycylindrowy silnik z turbodoładowaniem, zwycięzca tegorocznego plebiscytu Engine of the Year. Producent obiecuje osiągi najlepsze w klasie, ale szczegółami się nie chwali.

Odświeżona Fiesta pojawi się również w bardziej dziarskiej odmianie ST. Pod maskę trafi 182-konny, doładowany silnik 1.6.

Na pokładzie Fiesty zadebiutuje system SYNC pozwalający na głosową obsługę multimediów i kontakt ze służbami ratunkowymi w przypadku wypadku. Pojawi się również system MyKey, pozwalający na ustalenie ograniczeń prędkości, czy głośności systemu audio - to pomysł dla rodziców, chcących zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci-kierowców. Czy zadbać przesadnie? To się dopiero okaże, bo to pierwszy dostępny w Europie model Forda z tym systemem.

Odnowiona Fiesta pojawi się w salonach jeszcze w tym roku. Czy klienci rzucą się do zakupów?

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA