Odświeżony Jeep Cherokee na pierwszych zdjęciach

Na niespełna miesiąc przed światowym debiutem na salonie samochodowym w Detroit, odświeżony Jeep Cherokee ujrzał światło dzienne.

Jeep Cherokee 2019
Jeep Cherokee 2019

Na początek Jeep pokazał kilka oficjalnych zdjęć odnowionego Jeepa Cherokee i na tym w zasadzie musimy poprzestać, ponieważ pełne informacje i więcej fotografii zobaczymy dopiero w dniu premiery. A ta zaplanowana jest na 16 stycznia 2018 roku, w czasie trwania dni prasowych salonu samochodowego w Detroit.

REKLAMA

Na pierwszych zdjęciach widać zmianę podejścia do charakteru samochodu. Pamiętacie, jakie kontrowersje wzbudziła stylistyka obecnej generacji, kiedy ta pojawiła się na salonie samochodowym w Nowym Jorku w 2013 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Cherokee 2019
Jeep Cherokee 2019

Choć wygląd Jeepa Cherokee generacji KL, czyli oferowanej obecnie, zdążył już spowszednieć, to nie każdemu przypadł do gustu wielopiętrowy układ przednich świateł, na czele z wąskim kloszem świateł do jazdy dziennej i kierunkowskazów.

REKLAMA

Jeep Cherokee 2019
Jeep Cherokee 2019

Nowy, odświeżony Cherokee nabrał bardziej dojrzałego wyglądu. Przednie światła zostały skumulowane pod jednym kloszem, który jest szerszy niż wcześniej, a do tego ma kształt przypominający światła większego Grand Cherokee. Poniżej, w zderzaku, pozostały jedynie halogeny przeciwmgielne.

Zmianie uległy też klosze lamp tylnych. Mają inny układ, który sprawia, że wyglądają na szersze. Zniknęła też powierzchnia gołej blachy na klapie bagażnika, ponieważ tablicę rejestracyjną podniesiono ze zderzaka, na klapę właśnie. Wygląda to chyba nieco lepiej niż dotychczas.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Cherokee 2019
Jeep Cherokee 2019

Wnętrze Jeepa Cherokee po face liftingu zmieniło się w minimalnym stopniu. Wprawne oko zauważy jedynie inne wykończenie wokół wylotów powietrza czy zmienione obramowanie ekranu multimedialnego.

Więcej szczegółów, w tym gamę jednostek napędowych, które mają być bardziej wydajne i oszczędne, poznamy w drugiej połowie stycznia.

REKLAMA