Odświeżony Land Rover Freelander

Land Rover Freelander

Auto wygląda bardziej świeżo i dynamicznie, m.in. dzięki LED-wym światłom z przodu i z tyłu, maskownicy i światłom przeciwmgielnym, które mają jasne wykończenia i detali wokół grilla, które są spójne w kolorystyce ze zderzakami i wlotami powietrza. Gama lakierów została rozszerzona o trzy nowe pozycje (Aintree Green, Havana i Mauritius Blue), a w opcjach standardowego wyposażenia pojawiły się nowe wzory 17-calowych felg z lekkich stopów. Rewolucję przeszło wnętrze Freelandera - zamiast pokrętła do obsługi systemu Terrain Response kierowca ma do dyspozycji zestaw przełączników, a wizualizację objawiają się na 5 lub 7-calowym wyświetlaczu dotykowym. 

3,2-litrowa jednostka V6 zastąpiona została silnikiem z modelu Evoque. Ma on tylko dwa litry pojemności, ale dzięki doładowaniu osiąga 236 koni mechanicznych i o 7 % większy moment obrotowy - teraz 340 Nm. Dodatkowo silnik jest lżejszy i potrafi przejechać więcej kilometrów bez tankowania.  

Nowe elementy wyposażenia obejmują m.in. system poleceń głosowych, kamerę cofania z funkcją Hitch Assist obrazującą pozycję haka holowniczego czy inteligentne zarządzanie ładowaniem (wykorzystujące energię powstałą podczas hamowania).  

Źródło: Samar

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA