Odświeżony Lexus LS – nowa wersja LS 460 F Sport

Lexus LS460 F Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 490 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Niewielu jest graczy konkurujących z "wielką trójcą" z Niemiec w klasie luksusowych limuzyn - jednym z nich jest bez wątpienia Lexus, który przedstawił właśnie odświeżony model LS. 

Stylistycznie podążono za mniejszym Lexusem GS. Ostrzejsze spojrzenie to zasługa nowych lamp, z przodu zmieniono też zderzaki, maskę i grill. Również z tyłu inne są lampy (przyciemniono je) dodając chromowany pasek, przestylizowano zderzak i pokrywę bagażnika. Zmiany są subtelne ale znacząco wpływają na odbiór wizualny auta jako bardziej agresywnego stylistycznie. 

Również wewnątrz pokuszono się o lekkie zmiany - nowe są niektóre przełączniki a także wykończenia. Duży, 12,3 calowy wyświetlacz ma zapewnić optymalną obsługę systemu nawigacyjnego i innych funkcji multimedialnego świata Lexusa.  

Oferta wersji nie jest zbyt rozbudowana ale do tego Lexus zdążył nas już przywyczaić. Do wyboru są dwie wersje nadwozia - krótka (LS460) i ta z przedłużonym rozstawem osi (LS460L i LS600hL). Odmiana 460 może mieć napęd na tył (wtedy 4,6-litrowe V8 rozwija 386 koni mechanicznych, o sześć więcej niż poprzednio) lub AWD (360 koni, przyrost o 3 konie mechaniczne). Zmiany ominęły odmianę hybrydową, która w sumie osiąga 438 koni i potrafi przyspieszyć od 0 do 100km/h w nieco ponad 5,5 sekundy. Wersje benzynowe robią to w 5,4 sekundy (RWD) lub w 5,9 sekundy (AWD).  

Nowością w gamie będzie coś dla kierowców poszukujących nieco ostrzejszego sznytu, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd auta. LS460 F Sport ma zmienione niektóre elementy nadwozia (wloty, grill, spojlery, progi boczne) i wygląda zdecydowanie bardziej muskularnie. W komplecie są również 19-calowe felgi, a na dokładkę obniżone o 10 mm zawieszenie, dyferencjał o ograniczonym uślizgu i 6-tłoczkowe zaciski Brembo. Taka kombinacja to wg Lexusa najbardziej porywający LS w historii. Na dokładne specyfikacje auta musimy jeszcze poczekać

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA