REKLAMA

Odświeżony Mercedes klasy S

Mercedes klasy S
Mercedes klasy S po liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 438 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Najważniejsza zmiana to prezentacja wersji hybrydowej, czyli S 400 HYBRID, napędzanej 3,5-litrową jednostką benzynową o mocy 279 koni mechanicznych, współpracującą z silnikiem elektrycznym, produkującym 20 koni mechanicznych i 160 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Układ hybrydowy sprzężony jest z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów typu 7 G-TRONIC.

S-klasa w tej wersji, według producenta, średnio zużywa jedyne - biorąc pod uwagę wielkość i wagę samochodu - 7,9 litra benzyny na 100 km, wytwarzając przy tym 186 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr.

Do napędu topowej limuzyny Mercedesa służy ponadto 8 silników benzynowych i wysokoprężnych. Ich moc rozciąga się od 231 do aż 612 koni mechanicznych w odmianie S65 AMG.

Na zewnątrz odświeżoną S-klasę rozpoznamy po nieco zmienionym zderzaku przednim (z diodami LED) i typowej dla auta osłonie chłodnicy oraz diodach LED umieszczonych także u dołu przednich reflektorów. Nieco zmieniły się też tylne lampy i zderzak.

Mercedes w ulepszonej S-klasie zastosował szereg nowych systemów wspomagających kierowcę w czasie jazdy. I tak w wyposażeniu auta znalazły się odnowiony system Night View Plus, system ostrzegający przed zjazdem z pasa ruchu, czy ATTENTION ASSIST, dbający o to, by kierowca na przykład nie zasnął za kierownicą. 

Zmodernizowana klasa S trafi do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA