Oficjalna premiera Mercedesa S Cabriolet - Targi Frankfurt 2015

Mercedes S Cabriolet to zdecydowanie jeden z najładniejszych aut z otwartym dachem na rynku. Dwa tygodnie przed premierą we Frankfurcie, prezentujemy nowe cabrio ze Stuttgartu.

Bardzo cieszy nas to, że obłe i seksowne kształty jeszcze wychodzą spod ołówków projektantów. Nowy Mercedes S Cabriolet jest miłym wyróżnikiem wśród kanciastych i modernistycznych samochodów. Jak to w Mercedesie bywa, ten model nawiązuje do swojego dziadka. Po pierwszych zapowiedziach, w końcu oficjalny debiut.

REKLAMA

Co pod maską?
Być może ktoś zastanawia się - po co komu SL? Otóż to auto jest bardziej sportowo nacechowane, Klasa S to typowy krążownik i bulwarówka. Choć nie jest wcale ospała. Na początek Mercedes oferuje dwie jednostki - S500 dostarcza 455 KM i, co ważniejsze, 700 Nm dostępnych już od 1800 obr/min. Ten wariant współpracuje ze skrzynią 9G-Tronic. Drugą opcją jest S 63 AMG 4MATIC z podwójnie doładowanym V8 o mocy 585 KM i 900 Nm. Ekstremalna wersja przyspiesza do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund.

Czy jest bezpieczny?
Mercedes oprócz obrzydliwie bogatego wyposażenia i luksusu oferuje też bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Standardowo montowane jest zabezpieczenie przed dachowaniem, które działa na zasadzie siłowników, chroniących głowy pasażerów, dosłownie wystrzeliwanych podczas dachowania. Oprócz tego znajdziemy tutaj pakiet wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa z Klasy S. System PRE-SAFE z funkcją automatycznego hamowania, ostrzeżenie przed wtargnięciem pieszego na jezdnię, adaptacyjne reflektory LED, system ostrzegający przed kolizją i wiele, wiele więcej. Mercedes starał się zminimalizować szansę wypadku do minimum.

Mercedes S Cabrio

Czy jest luksusowy i komfortowy?
Niemiecka marka twierdzi, że to najbardziej luksusowy i wygodny kabriolet świata. Ciekawe co na to Rolls-Royce i jego Phantom Drophead Coupe? W Klasie S Cabriolet zamontowano system THERMOTRONIC, który aktywnie dostosowuje temperaturę wnętrza. 12 sensorów co chwilę analizuje temperaturę wnętrza i otoczenia oraz bada nasłonecznienie i dostosowuje temperaturę klimatyzacji oraz siłę nawiewu. Sam także odparuje szyby w razie potrzeby i ogrzeje pasażerom kark. O wygodę dba tutaj pneumatyczne zawieszenie AIRMATIC, które wykrywa nierówności i dostosowuje siłę tłumienia tak, aby jak najmniej odczuli to pasażerowie.

Mercedes S Cabrio

Jak szybko składa się dach?
Mercedes zdecydował się (zapewne ze względu na styl i walkę o kilogramy) na płócienny dach. I dobrze, bo dzięki temu auto wygląda dostojnie, jak na auto tej marki przystało. Dach można złożyć jadać z prędkością nawet 60 km/h w 20 sekund. Klient może wybierać spośród czterech kolorów płótna: czarny, granatowy, beżowy oraz ciemnoczerwony.

Kiedy auto będzie w salonach?
Oficjalna premiera auta odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie we Frankfurcie. Dealerzy będą zbierać zamówienia od grudnia, a pierwsze Mercedesy S Cabriolet wyjadą na ulicę wiosną przyszłego roku.

Zobacz również:
REKLAMA