Ogromna ekslozja w chińskim porcie. Tysiące aut zniszczonych

Tragedia, jaka rozegrała się w największym porcie w Chinach pochłonęła hektary portowych obszarów, dziesiątki ludzkich istnień oraz kilka tysięcy nowych samochodów.

W mieście Tianjin, na wschodzie Chin doszło do ogromnego wybuchu w dzielnicy przemysłowej. Wszystko zaczęło się w siedzibie firmy Ruhai Logistic, w porcie. Przyczyną dwóch, potężnych wybuchów było prawdopodobnie... gaszenie pożaru. Strażacy do walki z ogniem używali oczywiście wody, która w kontakcie ze składowanym tam acetylenkiem wapnia, rozkłada się między innymi na wybuchowy etyn. Przyczyną pierwszego wybuchu były prawdopodobnie znajdujące się w pobliżu materiały wybuchowe, drugiego - ropa naftowa.

W sumie śmierć poniosło ponad 100 osób, a więcej niż 700 zostało rannych. Ucierpiały też samochody. Aż ok. 8000 pojazdów uległo całkowitemu spaleniu. Najwięcej strat, bo aż 4000 aut odnotowały marki Kia-Hyundai. Kolejnym poszkodowanym jest Volkswagen, który stracił niemal 2750 pojazdów oraz Renault - 1500 aut. Producenci wstępnie oszacowali straty na, bagatela 33 miliony dolarów.

REKLAMA