Ogrzewanie postojowe - sposób na zamarznięte szyby

Ogrzewanie postojowe idealnie sprawdza się w mroźne jesienne i zimowe dni. Teraz można sterować nim za pomocą smartfona.

ogrzewanie postojowe
ogrzewanie postojowe

Ogrzewanie postojowe nie tylko umożliwia nagrzanie wnętrza pojazdu bez konieczności uruchamiania silnika, ale również pozwala na zaprogramowanie jego działania. Co więcej samym urządzeniem można sterować, siedząc w ciepłym mieszkaniu.

REKLAMA

Skrobanie szyb, rozmrażanie zamków czy próby możliwie jak najszybszego nagrzania wnętrza stojącego przez całą noc na parkingu pojazdu nie należą do najprzyjemniejszych momentów w życiu kierowcy. Szczególnie, gdy całe nadwozie - łącznie z szybami - pokrywa cienka i trudna do usunięcia warstwa lodu.

Idealnym rozwiązaniem, pasującym do ogrzewania postojowego, jest możliwość sterowania parametrami urządzenia - dzięki temu kierowca może zdalnie zadbać o odpowiednią temperaturę wnętrza kabiny.

REKLAMA

REKLAMA

ogrzewanie postojowe
ogrzewanie postojowe

- Kierowca może zdecydować się na kilka rozwiązań, które pozwolą sterować ogrzewaniem postojowym. Kontroler MultiControl umożliwia zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia, a jego obsługa odbywa się za pomocą jednego przycisku - tłumaczy Kamil Kleczewski z Webasto Petemar.

- Samo urządzenie można zamontować w samochodzie bez wiercenia i niszczenia tapicerki, a na ekranie ciekłokrystalicznym wyświetlane są wszystkie parametry pracy ogrzewania - dodaje ekspert.

Bardziej zaawansowanym i wygodniejszym sposobem na sterowanie ogrzewaniem postojowym jest system zdalnego sterowania. Do jego zalet należy możliwość uruchamiania urządzenia z odległości nawet 1000 metrów. A to nie koniec zalet takiego rozwiązania.

REKLAMA

ogrzewanie postojowe
ogrzewanie postojowe

Dla przykładu - pilot Telestart T100 HTM, pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, jest wyposażony również w czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a obsługa ogrzewania postojowego odbywa się poprzez cztery przyciski. Dzięki tym ostatnim można nie tylko włączyć i wyłączyć ogrzewanie, ale również zmienić stopień komfortu, temperaturę, czas pracy oraz tryb działania na ogrzewanie lub wentylację.

Co więcej, kierowca wcale nie musi szacować, ile czasu zajmie ogrzewanie samochodu. Wystarczy podać czas odjazdu, a resztą zajmie się komputer.

Jednym z ciekawszych rozwiązań sterowania ogrzewaniem postojowym jest natomiast możliwość skorzystania z telefonu komórkowego, wyposażonego w system Android lub iOS. Dzięki Thermo Call można sterować ogrzewaniem postojowym Webasto praktycznie z każdego miejsca i w dowolnym momencie.

REKLAMA

REKLAMA

ogrzewanie postojowe
ogrzewanie postojowe

Przy pomocy aplikacji można nie tylko włączyć i wyłączyć cały system, ale również wybrać pomiędzy trybami ogrzewania, wentylacji i automatycznym. Oprogramowanie pozwoli również na wybranie czasu pracy, sprawdzenie aktualnego statusu pracy, a nawet pomoże w sprawdzeniu pogody.

Zalet związanych ze sterowaniem ogrzewaniem postojowym przez smartfon jest znacznie więcej. Aplikacja umożliwia ustawienie przypomnień - dzięki temu w określone przez kierowcę dni będzie on otrzymywać wiadomości lub SMS-y przypominające o aktywowaniu ogrzewania postojowego.

Również i w tym przypadku oddano do dyspozycji funkcję Heat Time Management. Dzięki niej ogrzewanie włącza się automatycznie w odniesieniu do godziny odjazdu samochodu.

REKLAMA