Olej napędowy bliżej benzyny

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Z najnowszego zestawienia cen paliw w Polsce, przeprowadzonego przez firmę e-petrol.pl, wynika, że za litr benzyny 95 płacimy teraz na stacjach średnio 4,34 zł/l. Oznacza to kosmetyczną obniżkę o 1 gr. od ubiegłego tygodnia. Olej napędowy podrożał o 6 gr., do 4,15 zł/l. O grosza staniał w Polsce średnio autogaz, schodząc do ceny 2,19 zł/l.

Zmniejszania się różnicy pomiędzy benzynami a olejem napędowym na stacjach należało oczekiwać. W handlu hurtowym ceny oleju są teraz wyższe niż benzyn o kilka groszy na litrze.

Podwyżki cen oleju napędowego dotknęły w tym tygodniu, wg notowań e-petrol.pl, wszystkich województw. Największe - średnio o 8 gr. - śląskiego. Najmniej odczuwalne - średnio 2, 3-groszowe - były dla mieszkańców województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i lubuskiego.

W okresie Świąt Wielkanocnych można się spodziewać na stacjach w Polsce poziomów cen paliw podobnych do zajmowanych obecnie, prawdopodobne jest dalsze zmniejszanie różnicy w cenach między dwoma najpopularniejszymi typami paliw.

źródło: e-petrol

REKLAMA