REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Oliver Stefani nowym szefem projektantów Skody

Znamy nazwisko następcy Jozefa Kabana. Za design Skody odpowiedzialny będzie teraz Oliver Stefani, który wcześniej pracował dla... Volkswagena.

Oliver Stefani - szef designu Skody
Oliver Stefani - szef designu Skody

Kilka miesięcy temu motoryzacyjny świat obiegła informacja o tym, że Jozef Kaban, długoletni projektant modeli czeskiej marki, opuścił Skodę. Trafił do BMW, gdzie z kolei zastąpił Karima Habiba, dotychczasowego designera niemieckiej marki.

Przypomnijmy, że Kaban współtworzył historię sukcesu Skody niemal przez 10 ostatnich lat. Wcześniej pracował już dla Grupy Volkswagena, a spod jego rąk wyszły auta od budżetowych bliźniaków Volkswagen Lupo i Seat Arosa, aż po  legendarnego już Bugatti Veyrona.

Do Skody trafił naptomiast Olicer Stefani. Ostatnio 53-latek był szefem designu zewnętrznego w marce Volkswagen.

- W ostatnich latach design marki Skoda był doskonały. Zaprezentowaliśmy nowy i wyrazisty język stylistyczny naszych nowych modeli z segmentu SUV - powiedział Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.

- Teraz Oliver Stefani zainauguruje kolejny etap rozwoju, projektując samochody według jeszcze bardziej emocjonalnego języka designu, wprowadzając je w erę digitalizacji i elektryfikacji. Oliver Stefani ma duży potencjał twórczy. Nie mogę się doczekać współpracy z nim - dodał Maier.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

W swojej karierze zawodowej Oliver Stefani wielokrotnie dowodził swoich możliwości. Stefani rozpoczynał działalność w Volkswagenie w 2002 roku. Wiele aut wdrożonych do produkcji w ciągu ostatnich dziesięciu lat, jak i liczne samochody koncepcyjne, są jego autorstwa.

Oliver Stefani odegrał kluczową rolę w rozwoju m.in. takich modeli, jak: Volkswagen up!, Polo, Jetta czy Tiguan.

Nowy szef designu marki Skoda studiował projektowanie w Brunszwiku i Pasadenie (Kalifornia). Ponadto przez trzy lata pracował w Design Center Europe w Sitges (Hiszpania).

A ponieważ każdy artysta ma swoją wizję i swoje inspiracje, czekamy z niecierpliwością na pierwszy autorski projekt nowego szefa stylistów. Jaka będzie pierwsza Skoda, która swój początek weźmie z deski kreślarskiej Olivera Stefaniego? Na to poczekamy jeszcze wiele miesięcy.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA