OnStar kontra złodziej

W Glasgow doszło do niecodziennej sytuacji – system OnStar pomógł namierzyć złodzieja samochodów.

Lokalizacja skradzionego auta z systemem onstar
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pan James Watson zaparkował swoją najnowszą Astrę pod siedzibą firmy i zanim zdążył wyjść z auta zaatakował go złodziej, który wyciągnął właściciela z samochodu i odjechał w siną dal. Pan Watson od razu zgłosił kradzież na policję i po wstępnym szoku zorientował się, że dzięki wbudowanemu systemowi OnStar samochód można namierzyć za pomocą lokalizatora GPS.

Policja, we współpracy z centrum obsługi OnStar, szybko zlokalizowała samochód na jednej z okolicznych stacji benzynowych. Złodziej nie miał szans…

Co ciekawe, pracownik działu obsługi użytkowników OnStar może na odległość dezaktywować zapłon, ale tylko wtedy, gdy kierowca najpierw wyłączy silnik. Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe wyłączenie silnika, kiedy ten pracuje. 

System OnStar jest obecnie dostępny jako wyposażenie opcjonalne do większości modeli Opla w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce. Użytkownik wciskając odpowiedni przycisk może szybko połączyć się z centrum obsługi i poprosić o pomoc, np. zgłosić sytuację awaryjną na drodze. Konsultant jest też w stanie pomóc wyszukać odpowiednią lokalizację i zdalnie przesłać jej adres do systemu nawigacji w aucie. 

OnStar, w sytuacji gdy aktywują się poduszki powietrzne, automatycznie łączy się też z centrum obsługi a pracownik (baza zlokalizowana jest w Luton w Anglii) może od razu wezwać służby ratownicze podając im dokładne dane dotyczące miejsca wypadku. 

OnStar przez pierwsze 12 miesięcy jest za darmo, za przedłużenie abonamentu (na rok) zapłacimy 349,50 zł. Usługa wifi hotstpot jest obecnie w Polsce niedostępna.

REKLAMA
REKLAMA