[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opel Ampera-e: 750 km na jednym ładowaniu

Choć producent podaje, że zasięg Opla Ampery-e to maksymalnie 520 km, okazuje się, że przy odrobinie wysiłku można przejechać nawet... 750 km!

Opel Ampera-e w teście zasięgu Opel Ampera-e w teście zasięgu

Według europejskiego standardu pomiarowego NEDC, Opel Ampera-e ma maksymalny zasięg 520 kilometrów. Inne normy, jak WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure), mówią o 380 kilometrach. Jak jest naprawdę?

Postanowili sprawdzić to niemieccy dziennikarze telewizji VOX, próbując pokonać trasę między najbardziej wysuniętymi na wschód i zachód miastami Niemiec na jednym ładowaniu. Trasa z Görlitz do Akwizgranu liczyła 750 kilometrów.

Opel Ampera-e w teście zasięgu Opel Ampera-e w teście zasięgu

Jak wspomnieliśmy, oficjalnie potwierdzony zasięg elektrycznego Opla, zmierzony zgodnie z nowym europejskim cyklem jazdy (NEDC), wynosi imponujące 520 km.

Podczas testów w warunkach zbliżonych do profilu prędkości, określonego w światowej zharmonizowanej procedurze badania pojazdów lekkich (WLTP; skrócona procedura testowa), inżynierowie oszacowali zasięg na poziomie 380 kilometrów w cyklu mieszanym. To znacznie mniej, choć wciąż nieźle.

Opel Ampera-e w teście zasięgu Opel Ampera-e w teście zasięgu

Oczywiście zasięg w codziennym użytkowaniu zmienia się w zależności od stylu jazdy kierowcy oraz czynników zewnętrznych.

Dwóch dziennikarzy, którzy podjęli się tego zadania, zmieniali się za kierownicą i cierpliwie posuwali się kilometr za kilometrem, zazwyczaj z prędkością między 40 a 50 km/h, starając się w pełni wykorzystywać system hamowania z odzyskiwaniem energii, który pozwala doładowywać akumulator Ampery‑e w czasie wytracania prędkości.

Opel Ampera-e w teście zasięgu Opel Ampera-e w teście zasięgu

W podróży spędzili w sumie 25 godzin i 30 minut. Pojawiły się też "czynniki zewnętrzne", jak objazdy, które wydłużyły trasę o 20 kilometrów. Właśnie na tyle przed tablicą z nazwą miejscowości Aachen (Akwizgran) skończył się prąd.

Przy całkowicie wyczerpanym akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 60 kWh licznik wskazywał 754,9 kilometra. Taką odległość udało się przejechać na jednym ładowaniu! Co prawda powoli, bocznymi drogami, ale jednak.

Opel Ampera-e w teście zasięgu Opel Ampera-e w teście zasięgu

Przypomnijmy, że Opel Ampera‑e ma elektryczny silnik, który rozwija moc odpowiadającą 204 KM i osiąga, dostępny natychmiast, moment obrotowy 360 Nm. Uzyskiwane dzięki niemu przyspieszenie od 0 do 50 km/h w zaledwie 3,2 sekundy i od 0 do 100 km/h w 7,3 sekundy jest porównywalne z osiągami samochodów sportowych.

Zwiększenie prędkości w średnim zakresie obrotów od 80 do 120 km/h trwa zaledwie 4,5 sekundy, co jest szczególnie ważne podczas wyprzedzania. Prędkość maksymalna została ograniczona do 150 km/h w celu zwiększenia zasięgu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij