Opel Ampera już w Genewie

Opel Ampera
Opel Ampera
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

A dokładniej jest możliwość zrobienia tego przez stronę www.opel-ampera.com . Jak podaje producent ceny samochodu mają się zaczynać od 42 900 euro, a już 400 osób zarezerwowało swojego Opla korzystając ze strony internetowej. W sumie złożono już ponad 1000 rezerwacji, a Ampera zostanie pokazana oficjalnie światu dopiero podczas salonu samochodowego w Genewie.

Do napędu auta służy silnik elektryczny legitymujący się mocą 150 KM i momentem o wartości 370 Nm. Pozwala to na rozpędzenie się do "setki" w 9 sekund, natomiast prędkość maksymalną ustalono na 161 km/h. Z w pełni naładowanymi bateriami samochód ma możliwość pokonać 40 - 80 km, wszystko w zależności od stylu jazdy, nawierzchni i temperatury otoczenia. Po wyczerpaniu prądu z naszych baterii możemy oczywiście jechać następne 420 km dzięki silnikowi elektrycznemu u pojemności 1,4 litra, który doładowuje akumulatory i stanowi źródło energii dla silnika elektrycznego, lub zatrzymać się i naładować w cztery godziny litowo-jonowe akumulatory ze zwykłego gniazdka elektrycznego

Czy prezentowany pojazd będzie się cieszył popularnością i popytem? Tego nie wiemy, ale wóz ma w zanadrzu mocne argumenty przemawiające na jego korzyść, np. liczne nagrody m.in. "Zielonej Kierownicy 2010", "Złotej kierownicy" czy też "E - samochodu 2010 roku". Przekonani? Jeśli nie to dodamy, że od marca Amperą będzie jeździć piosenkarka Katy Melua. Pomogło?

Patryk Rudnicki

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA