Opel Antara – coraz bliżej salonów

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z trzema nowymi jednostkami napędowymi, udoskonaloną manualną i automatyczną skrzynią biegów, zmodyfikowanym podwoziem i nowym wnętrzem podnoszącym komfort Antara łączy w sobie terenowe zdolności z miejskim szykiem. W Niemczech ceny Antary 2.4l (167 KM) z silnikiem benzynowym i napędem na przednie koła rozpoczynają się od 26 780 euro, czyli ok. 106 tysięcy zł. W Polsce ceny będą znane na początku nowego roku i wówczas będzie można zacząć składać zamówienia.

Oferta jednostek napędowych obejmuje nowy, wysokoprężny silnik common-rail diesel o pojemności skokowej 2,2l oraz silnik benzynowy o pojemności 2,4l. Wysokoprężna jednostka o pojemności 2,2l dostępna jest w dwóch wersjach o mocy 163 KM oraz 184 KM. Wersja benzynowa, którą również udoskonalono, pozwala na osiągnięcie mocy rzędu167 KM. Jednostka wysokoprężna o mocy 163 KM, jak również jednostka benzynowa dostępne są z napędem na przednie lub na wszystkie koła i manualną lub automatyczną sześcioprzekładniową skrzynią biegów.

Wszystkie silniki spełniają wymogi norm emisji spalin Euro 5. W porównaniu z poprzednikami łączą one w sobie większą elastyczność i lepszą dynamikę jazdy ze znacznie niższym poziomem zużycia paliwa i emisji spalin.

Oba rodzaje skrzyni biegów dostępne są również w połączeniu z wysokoprężną jednostką napędową o mocy 184 KM, przy czym w tej konfiguracji napęd na wszystkie koła jest rozwiązaniem standardowym. Z nowymi silnikami zastosowano również zmodyfikowane podwozie charakteryzujące się wyjątkowym połączeniem dynamiki jazdy i komfortu zawieszenia.

Charakterystyczne elementy nadwozia unowocześnionej Antary obejmują nowo-zaprojektowany grill przedni z firmowym chromowanym słupkiem Opla, nowe światła przeciwmgielne, nowe zabezpieczenie podwozia, zmodyfikowane światła tylne i 19-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich. We wnętrzu znajdziemy nowe materiały, z których wykonano panele i tapicerkę, zoptymalizowaną grafikę instrumentów pokładowych i nową konsolę środkową. Opcjonalnie zamówić można ekskluzywną wersję o nazwie Light Titanium z wykończeniem ze skóry.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA