Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Opel Antara w PCK

Do służby w Polskim Czerwonym Krzyżu zawitał Opel Antara. Jak sprawuje się w pomaganiu innym?

W ramach współpracy Grupa Ratunkowa PCK Warszawa dostała do użytku Opla Antarę. Pod jej maską pracuje diesel 2.2 o mocy 163 KM. To już dość mocno wysłużony model w gamie Opla. Auto pojawiło się w 2006 roku, a pięć lat temu doczekał się faceliftingu. Auto w Polsce znane jest także jako Chevrolet Captiva, to bratnie konstrukcje.

Antara produkowana jest głównie w Korei Południowej, a także Meksyku i Rosji. Nie wiadomo, czy będzie planowany następca Antary. Jeśli tak, to ma pojawić się w przyszłym roku.

„Antara świetnie się sprawuje. Auto jest doskonałym środkiem transportu zarówno podczas akcji ratowniczych jaki i naszej codziennej działalności” – powiedział Igor Góralczuk – Szef Grupy Ratownictwa PCK Warszawa. „W ostatnich dniach auto było częścią naszego zaplecza logistycznego podczas akcji poszukiwawczej. Antara poradziła sobie bez problemu nawet na wymagających leśnych drogach” – dodaje Góralczuk.  

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Współpraca pomiędzy Oplem a Polskim Czerwonym Krzyżem trwa od roku. Owocem tej kooperacji są kursy doszkalające z zakresu bezpieczeństwa w salonach Opla, a także nowy model jeżdżący w służbie PCK.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Opel-Antara-w-PCK,20380,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-08-11 10:55:32
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij