REKLAMA

Opel Astra GTC nie czeka na Frankfurt

Opel Astra GTC
Opel Astra GTC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na żywo obejrzeć ją będzie można dopiero we wrześniu, ale wakacyjna sesja zdjęciowa już teraz przykuwa uwagę do trzydrzwiowego kompakta Opla. GTC - najbardziej sportowa odmiana Astry celuje w Volkswagena Scirocco i Renault Megane Coupe. Klientów przekonać ma swoją atletyczną aparycją, która sugeruje niezwykłe osiągi.

Mimo, że bez problemu odgadujemy, że to Astra, tak naprawdę z pięciodrzwiowym krewniakiem wspólne ma tylko klamki i dach, a reszta, nawet rozstaw osi i kół, jest inny. GTC zawieszona jest o 15 mm niżej, ma o 10 mm większy rozstaw osi i szerzej osadzone koła.

Pod maską pracować może dwulitrowy diesel o mocy 165 KM z manualną, sześciobiegową skrzynią i systemem Start/Stop. Ma zużywać średnio 4,9 litra oleju napędowego na 100 km. Poszukujący wrażeń zdecydują się pewnie raczej na 1,6-litrową, turbodoładowaną benzynę o mocy 180 KM, która pozwala autu na rozpędzenie się do 220 km/h. A dla tych, którzy nie jeżdżą na tyle dużo, by inwestować w diesla, zaproponowano 1,4-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem (moc 120 lub 140 KM).

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (6)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA