Opel Astra IV - pierwsze oficjalne zdjęcia!

Opel Astra
Opel Astra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pięciodrzwiowy hatchback zadebiutuje na jesiennym salonie samochodowym we Frankfurcie. Oprócz tego w ofercie pojawi się wersja GTC, która wygląda bardziej jak fastback oraz praktyczne kombi.

Astra, pod względem stylistyki, "zapatrzona" jest w starszą siostrę Insignię. Widać, że styliści wzorowali się na niej podczas tworzenia lamp czy rysowania linii dachu. Isnignia to jednak ładne auto, więc i w przypadku Astry nie można narzekać - szykuje się jeden z bardziej udanych projektów w klasie kompakt. Nowy model Opla ma być dłuższy od swojego poprzednika aż 15 cm, co oznacza, że jego nadwozie będzie miało prawie 4,4 metra długości.

Nie ma na razie oficjalnych zdjęć wnętrza, jednak i to czerpie z Insignii. Przed kierowcą znajduje się zespół instrumentów z czterema zegarami. Płyta podłogowa typu Delta jest identyczna, jak w modelach Chevroleta; Cruze i Volt; inżynierowie Opla zapowiadają jednak, że w Astrze zawieszenie ma być ostrzejsze.

Astra wjedzie na rynki z nowymi silnikami, m.in. 1,4-litrowym turbodoładowanym motorem benzynowym o mocy 120 lub 140 koni mechanicznych.

Podstawowe źródło napędu stanowić ma zaś 1,4-litrowy silnik o mocy 90 koni mechanicznych, wytwarzający na każdy kilometr poniżej 120 gram dwutlenku węgla. Jednostka ta ma być zaopatrzona w system Start-Stop, choć na razie nie wiadomo, czy będzie on na wyposażeniu seryjnym. Po wysokoprężnej stronie oferty znajdą się 1,7-litrowe jednostki napędowe. Podstawowa ma dysponować mocą 110 koni mechanicznych.

Hatchback pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, Astra GTC i kombi (dłuższe o 20 cm od 5-drzwiowej wersji) w połowie przyszłego roku.

Źródło: carscoop

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA