Opel Astra Sports Tourer, czyli stylowe kombi - oficjalna premiera

Opel Astra nowej generacji debiutuje w rodzinnej wersji Sports Tourer, czyli po prostu kombi. Auto dostępne będzie z napędami hybrydowymi, a bagażnik pomieści przeszło 600 litrów.

Opel Astra Sports Tourer 2022 fot. materiały prasowe
Opel Astra Sports Tourer 2022

Opel Astra nowej generacji zadebiutował we wrześniu w nadwoziu hatchback. Teraz pora na przestronną, rodzinną wersję kombi, którą Opel nazywa Sport Tourer. Samochód oferuje przepastny bagażnik i nowoczesne napędy, w tym dwa rodzaje hybrydy plug-in.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Opel Astra Sports Tourer – nadwozie

Opel Astra Sports Tourer 2022fot. materiały prasowe
Opel Astra Sports Tourer 2022

Niemiecki kompakt w wersji kombi mierzy 4642 mm długości, przy szerokości równej 1860 mm i wysokości 1480 mm. Oznacza to między innymi, że nowa Astra kombi jest nieznacznie krótsza od poprzednika – o 60 mm. Odpowiada za to nowa płyta podłogowa oraz krótsze zwisy, wynikające z powiększenia o 70 mm rozstawu osi. Ten jest teraz równy 2732 mm. Dodajmy, że wysokość progu załadunku to około 600 mm.

W przypadku samochodów typu kombi najważniejsze są dane związane z pakownością i ładownością. Producent podał w trakcie premiery, że pojemność przestrzeni bagażowej nowej Astry Sports Tourer sięga pokaźnych 608 litrów, a po złożeniu tylnych foteli nawet 1634 litry. W przewozie bagażu pomoże, dostępny w standardzie, podział oparcia tylnej kanapy w stosunku 40:20:40. Nieco mniej miejsca, choć wciąż sporo, oferują warianty hybrydowe, w których konieczność upakowania dodatkowych podzespołów wymusiła zmniejszenie bagażnika do 548 litrów lub 1574 litrów po złożeniu oparcia kanapy.

Opel Astra Sports Tourer 2022fot. materiały prasowe
Opel Astra Sports Tourer 2022

Nowa Astra Sports Tourer jest dostępna z opcjonalnym pakietem Intelli-Space, To ruchoma podłoga, którą jedną ręką można przemieścić w górę lub w dół lub ustawić pod kątem. Z kolei zwijana roleta może być przechowywana w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, niezależnie od ułożenia podłogi. Intelli-Space ma też ułatwić życie w przypadku przebicia koła, bo zestaw naprawczy (podobnie jak apteczka) mają swoje specjalne miejsce, dostępne zarówno od strony bagażnika, jak i z tylnej kanapy.

Opel Astra Sports Tourer – silniki

Opel wprowadza nową Astrę jako hybrydę plug-in w dwóch wersjach, różniących się osiągami i mocą – 180 KM i 225 KM. Od 2023 roku do gamy dołączy także w pełni elektryczna Astra-e, ale nie spodziewamy się, by była dostępna jako kombi. Ponadto dostępne są wersje z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o mocy od 110 do 130 KM oraz przekładniami o obniżonym tarciu wewnętrznym: sześciobiegową skrzynią manualną i ośmiobiegowym automatem.

zobacz galerię

REKLAMA