Opel Astra V GSI 2016 już na testach

Spekuluje się, że Opel Astra GSI będzie miał 250 KM, a więc na VW Golfa R, Hondę Civic Type R, czy Forda Focusa RS nie ma szans. Ale Opel celuje w nieco słabsze grono.

Opel Astra V GSI
fot. motor1.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Motoryzacyjni paparazzi przyłapali nowego Opla Astrę GSI, jeszcze w testowym kamuflażu. Skąd pewność, że to GSI? Ekstremalna wersja OPC miałaby zdecydowanie odważniejsze design, większe felgi i niższe zawieszenie.

Astra GSI będzie walczyć z Focusem ST oraz Golfem GTI. Niemiecki kompakt ma mieć ok. 250 KM mocy, wykrzesanej z 2-litrowego silnika turbo. To na razie nieoficjalne dane. Spekuluje się, że osiągi będą zbliżone do Astry IV OPC, którą testowaliśmy.

Wersja GSI zawiera jedynie dyskretne zmiany. Nieco bardziej sportowy zderzak przedni i tylny, niższe progi oraz większe felgi - to nierzucające się w oczy detale. Z tyłu widać też dwie pojedyncze końcówki układu wydechowego. Dyskretne oczywiście.

Wewnątrz jest podobnie. Choć nie mamy zdjęć kabiny, możemy spodziewać się nieco bardziej sportowych, w stosunku do zwykłej wersji foteli, trójramiennej, skórzanej kierownicy, aluminiowych nakładek na pedały czy nowego lewarka do zmiany biegów. Podobne zabiegi stosują inni producenci.

Opel Astra GSI prawdopodobnie pojawi się na targach motoryzacyjnych w Genewie, w marcu 2016 roku. Pamiętajmy, że to na razie spekulacje.

Zobacz także:
REKLAMA