Opel Astra kombi – oficjalne zdjęcia i materiał wideo

Opel, Astra, kombi, Sports Tourer
Opel Astra Sports Tourer
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z zewnątrz Astra ST przywodzi na myśl Insignię ST, co trzeba uznać za zaletę, biorąc pod uwagę pozytywne oceny większego kombi Opla.

Inżynierowie z Russelheim zamontowali w kombi system foteli tylnych FlexFold, który pozwala na obniżenie każdej części dzielonej w stosunku 60/40 tylnej kanapy za pomocą przycisku umieszczonego w ścianach bocznych przestrzeni bagażowej: sprężyna zostaje elektrycznie zwolniona, automatycznie powodując szybkie i bezobsługowe złożenie tylnych foteli. Wielkość przestrzeni bagażowej można regulować w przedziale pomiędzy 500 a 1550 litrów.

Przy złożonych fotelach tylnych długość przestrzeni bagażowej zwiększa się do 1835 mm, o 28 mm więcej niż w obecnej Astrze kombi.

Opel nie pokazał jeszcze zdjęć kabiny auta, ale możemy się spodziewać, że nie będzie ona odbiegała stylistyką od wnętrza wersji hatchback. Podano jedynie, że w kabinie zapewniono dodatkowe 25 litrów przestrzeni bagażowej.

Ponieważ założono, iż Astra Sports Tourer wykorzystywana będzie do holowania przyczepy, istnieje możliwość wyposażenia jej w elektroniczny układ stabilizacji przyczepy (Trailer Stability Assist) Opla.

Linia jednostek napędowych Astry Sports Tourer obejmuje osiem silników benzynowych i wysokoprężnych o mocy od 70 kW/95 KM do 132 kW/180 KM.

Nowością jest benzynowa jednostka 1.4 turbo, pozwalająca na uzyskanie mocy 120 KM. Wyposażono ją w sześciobiegową, manualną skrzynię biegów. Dostępna jest również wersja silnika 1.4 turbo o mocy 140 KM z sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów.

Silnik 2.0 CDTI o mocy 160 KM uzupełnia gamę jednostek wysokoprężnych, a oferowany jest z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów. Silnik ten łączy w sobie moment obrotowy rzędu 380 Nm (z funkcją overboost) z poziomem zużycia paliwa rzędu 5,1 litra oraz emisji CO2/km rzędu 134 g/km. Dostępna jest również automatyczna, sześciobiegowa skrzynia biegów.

Technologia Start/Stop wkrótce zastosowana zostanie w wersji Astra Sports Tourer i całej rodzinie Astry. W pierwszej kolejności wykorzystana zostanie ona w wersji ecoFLEX z silnikiem 1.3 CDTI o mocy 70 kW/95 KM.

Nowa Astra Sports Tourer została w całości zaprojektowana i opracowana w Międzynarodowym Ośrodku Rozwoju Technicznego Opla w Rüsselsheim, a produkowana będzie w zakładach w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii.

Światowa premiera Astry Sports Tourer będzie mieć miejsce podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu (między 2 a 24 października), a do sprzedaży wejdzie w listopadzie 2010.

  

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA