REKLAMA

Opel Astra w wersji ecoFLEX – jeszcze bardziej eko

Opel, Astra, ecoFLEX
Opel Astra ecoFLEX
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Astra z silnikiem 1,3 CDTI w wersji ecoFLEX jest już dostępna z systemem Start/Stop, co sprawia, że kompakt ten jest teraz jeszcze bardziej oszczędny: w 5-drzwiowej Astrze z nadwoziem typu hatchback i technologią Start/Stop udało się dodatkowo obniżyć emisję CO2 z dotychczasowych 109 do 104 g/km, a zużycie paliwa w cyklu mieszanym z 4,1l do 3,9 l/100 km. Ceny Astry z silnikiem 1,3 w wersji ecoFLEX i systemem Start/Stop w Niemczech rozpoczynają się już od 19 780 euro.

Astra ecoFLEX jest napędzana silnikiem 1.3 CDTI turbo o mocy 95 KM. Jednostka ta przy prędkości obrotowej od 1750 do 3250 obr/min odznacza się momentem obrotowym rzędu 190 Nm. Silnik jest wyposażony w wielopunktowy układ wtryskowy ze wspólną wysokociśnieniową magistralą paliwową (common rail) o ciśnieniu wtrysku 1600 barów i jest doładowany za pomocą turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek. Silnik 1,3 CDTI ecoFLEX został w Astrze zastosowany z 5-stopniową mechaniczną skrzynią biegów, która została zoptymalizowana pod kątem obniżenia zużycia paliwa.

5-drzwiowy hatchback z silnikiem 1,3 CDTI ecoFLEX jest dostępny zarówno z systemem Start/Stop jak i bez niego, zaś nowe sportowe kombi nie będzie już dostępne bez tego systemu. Zużycie paliwa dla tej wersji wynosi 4,1 l/100 km, zaś poziom emisji CO2 to 109 g/km.

Astra 1,3 CDTI ecoFLEX we wszystkich wersjach nadwozia odznacza się poprawionymi właściwościami aerodynamicznymi dzięki aktywnej przysłonie zamontowanej na przedniej kratce wlotu powietrza: przy niskich prędkościach zasuwa pozostaje otwarta, zapewniając odpowiedni nawiew powietrza na chłodnicę silnika, zaś przy wyższych prędkościach samochodu zostaje ona automatycznie zamknięta, co umożliwia uspokojenie przepływu powietrza w przedniej części pojazdu.

W celu obniżenia zużycia paliwa na desce rozdzielczej zmontowano wskaźnik informujący o potrzebie zmiany biegu. Wskaźnik ten jest oferowany we wszystkich wersjach Astry wyposażonych w mechaniczną skrzynię biegów.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA