REKLAMA

Opel Combo Life - premiera w Polsce

Opel Combo Life to główna tegoroczna nowość marki Opel. Auto miało właśnie polską premierę, która była jedną z pierwszych w Europie.

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 450 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z racji nieobecności marki Opel na salonie samochodowym w Genewie, Opel Combo Life nie miał swojej premiery wspólnie z "bliźniakami" - Citroenem Berlingo i Peugeotem Rifterem, które pojawiły się w Szwajcarii.

Teraz, na kilka tygodni po pokazaniu pierwszych zdjęć, ten uniwersalny samochód został zaprezentowany podczas specjalnego pokazu w Warszawie. Co istotne, polska premiera jest jedną z pierwszych w Europie.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Opel Combo Life dostępny będzie w dwóch wersjach długości – krótkiej (4,40 m) lub długiej (4,75 m). Oba warianty mają wysokość 1,8 metra i będą dostępne w konfiguracji pięcio- lub siedmiomiejscowej.

W obu wariantach konfigurację siedzeń w drugim rzędzie można dostosować do indywidualnych preferencji. Klienci mają do wyboru standardową tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40 lub trzy pojedyncze fotele, które można wygodnie złożyć od strony bagażnika. Samochód może być wyposażony w pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne.

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Opel Combo Life oferuje liczne technologie i systemy wspomagające kierowcę, takie jak system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni, wyświetlacz projekcyjny (head up), IntelliGrip oraz rozwiązania podnoszące komfort jazdy, takie jak podgrzewane fotele i podgrzewana kierownica pokryta skórą. Jedną z nowości jest funkcja Flank Guard, która wspomaga kierowców podczas skręcania przy małych prędkościach.

Nowy rodzinny kombivan wyposażony jest w najnowsze systemy multimedialne, kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto, dostępne z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej wynoszącej nawet osiem cali. Ponadto porty USB w pierwszym i drugim rzędzie umożliwiają ładowanie tabletów i smartfonów, a do dogodnie umieszczonego gniazdka 230 V można podłączyć nawet laptop. Kompatybilne smartfony można również ładować za pomocą opcjonalnej indukcyjnej ładowarki bezprzewodowej znajdującej się pod przyciskami sterującymi klimatyzacją.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Właściciele Opla Combo przewiozą również dużą ilość bagażu. W pięciomiejscowej wersji o standardowej długości minimalna pojemność bagażnika wynosi 597 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika wersji standardowej wzrasta ponad trzykrotnie – do 2126 litrów.

Oczekujący większej przestrzeni, mogą zdecydować się na zakup wersji o dłuższym rozstawie osi. W tym przypadku minimalna pojemność bagażnika wynosi 850 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń wielkość bagażnika wzrasta do imponującej wartości 2693 litrów.

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Opel Combo Life będzie oferowany z szeroką gamą silników benzynowych i wysokoprężnych z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Silniki, w zależności od wersji, współpracują z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną. Po raz pierwszy w tym segmencie samochodów dostępna będzie również ośmiobiegowa przekładnia automatyczna.

Przyjmowanie zamówień na nowego rodzinnego kombivana Opla rozpocznie się jeszcze w tym półroczu, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów sprzedaży jesienią.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA