Opel Combo-e Cargo. Znamy ceny elektrycznego dostawczaka

Opel Combo-e Cargo wjeżdża do salonów sprzedaży w Polsce i można już składać zamówienia na ten w pełni elektryczny samochód dostawczy o zasięgu do 275 km.

Opel Combo-e Cargo fot. materiały prasowe
Opel Combo-e Cargo

Klienci w Polsce już mogą składać zamówienia na nowego Opla Combo-e Cargo. Ceny tego w pełni elektrycznego lekkiego pojazdu użytkowego na polskim rynku zaczynają się od kwoty 146 750 zł brutto. Oprócz największej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej i ładowności (odpowiednio 4,4 m sześc. i 800 kg), elektryczny kompaktowy van w wersji z kabiną załogową zapewnia miejsce dla czworga pasażerów i kierowcy. W zależności od stylu i warunków jazdy nowy Combo-e Cargo może przejechać na jednym ładowaniu akumulatora, gromadzącego 50 kWh energii, do 275 kilometrów (WLTP). Uzupełnienie energii do 80 procent pojemności akumulatora na publicznej stacji ładowania trwa około 30 minut.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Opel Combo-e Cargo jest dostępny w dwóch długościach nadwozia. Samochód w odmianie o długości 4,40 m ma rozstaw osi 2785 mm i może przewozić przedmioty o długości do 3090 mm, przy przestrzeni ładunkowej do 3,8 m sześc. Przedłużona odmiana XL mierzy 4,75 m długości, przy rozstawie osi równym 2975 mm i przestrzeni ładunkowej mieszczącej 4,4 m sześc., w której zmieszczą się przedmioty o długości do 3440 mm. Combo-e Cargo może przewieźć do 800 kg ładunku i ma największy uciąg w swoim segmencie – może holować przyczepę o masie do 750 kg.

Opel Combo-e Cargofot. materiały prasowe
Opel Combo-e Cargo

Elektryczny dostawczak jest dostępny także w wersji przystosowanej do przewozu osób. Vanem z kabiną załogową, opartym na przedłużonej odmianie XL, może podróżować łącznie pięć osób, wraz z towarem lub sprzętem przewożonym bezpiecznie za ścianką działową (z klapką ułatwiającą transport szczególnie długich przedmiotów). Ceny tej wersji zaczynają się od 155 300 zł brutto.

REKLAMA

Opel Combo-e Cargo – napęd elektryczny

Silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM) generuje 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dzięki czemu Combo-e Cargo sprawdzi się nie tylko na ulicach miast, ale także poza obszarem zabudowanym. W zależności od wersji Combo-e Cargo przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie od 11,2 sekundy, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 135 km/h.

Opel Combo-e Cargofot. materiały prasowe
Opel Combo-e Cargo

Akumulator trakcyjny Combo-e Cargo może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury – za pomocą ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 procentach, na publicznej stałoprądowej stacji ładowania o mocy 100 kW, zajmuje niespełna 30 minut.

Fachowcy, którzy potrzebują dodatkowego prześwitu i lepszej przyczepności na błotnistej, piaszczystej lub zaśnieżonej nawierzchni, mogą zamówić Combo-e Cargo z pakietem budowlanym i elektronicznym systemem kontroli trakcji IntelliGrip.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Opel elektryfikuje gamę aut dostawczych

Nowy Combo-e Cargo dołącza do Vivaro-e jako najnowszy przedstawiciel rodziny w pełni elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych marki Opel. Kolejnym modelem z tej serii będzie nowy Movano-e, którego premiera również jest zaplanowana na 2021 r. Oznacza to, że do końca bieżącego roku cała gama lekkich użytkowych Opli będzie dostępna w wersji elektrycznej. Firma Opel planuje elektryfikację wszystkich swoich modeli osobowych i dostawczych do 2024 r.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA