REKLAMA

Opel Corsa GSi - 150 KM frajdy

Opel wprowadza do oferty rasową Corsę GSi. Dla fanów marki te trzy litery oznaczają dobrą zabawę za kółkiem. Co kryje w sobie to nieduże, ale rasowe auto?

Opel Corsa GSi
Opel Corsa GSi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wcześniej znaczek GSi otrzymał Opel Insignia. Teraz przyszła kolej na kolejny model - i nie jest nim popularna Astra, a miejska Corsa. Mocny silnik, zawieszenie OPC i pakiet stylistyczny zwiastują, że mamy do czynienia z małym wariatem.

Zawieszenie Opla Corsy GSi pochodzi ze sportowej Corsy OPC, ale zostało dodatkowo dostrojone nie gdzie indziej, jak na Północnej Pętli Nurburgring.

- Wraz z wprowadzeniem nowej Corsy GSi kontynuujemy długą tradycję modeli GSi. Już pierwsza Corsa była oferowana w specjalnym sportowym wariancie, który jest obecnie poszukiwany jako przyszły klasyk. Nasz najnowszy atleta zawieszeniem ze sportowej Corsy OPC ustanawia nowe standardy w swoim segmencie – mówi o Corsie GSi Peter Küspert, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w firmie Opel.  

REKLAMA

REKLAMA

Opel Corsa GSi
Opel Corsa GSi

Zgodnie z motto "hot, hotter, Corsa GSi", mały trzydrzwiowy model zwraca na siebie uwagę dużymi wlotami powietrza, muskularną maską, wydatnym tylnym spojlerem i  wymodelowanymi progami.

Zawadiacki przedni pas Opla GSi jest zdominowany przez duży grill o wzorze plastra miodu, na którym centralnie, między dwiema listwami-skrzydłami, umieszczono firmowy znak "blitz".

REKLAMA

Opel Corsa GSi
Opel Corsa GSi

Nawiązaniem do klimatu wyścigów jest również imitacja włókna węglowego na obudowach lusterek bocznych. Pokaźny spojler przy krawędzi dachu zapewnia dodatkową siłę dociskającą, a sportowa chromowana końcówka wydechu jest wisienką na torcie.

Sportowy klimat mamy też we wnętrzu. Kierowca Corsy GSi siedzi w opcjonalnym wyczynowym fotelu Recaro. Rękojeść dźwigni zmiany biegów obszyta jest skórą, a na pedałach znalazły się aluminiowe nakładki.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Corsa GSi
Opel Corsa GSi

Sportowe zawieszenie przejęte zostało z wersji OPC i razem z hamulcami, z czerwonymi zaciskami, dbają o właściwe prowadzenie samochodu. Corsa GSi może być wyposażona w opcjonalne 18‑calowe obręcze kół z lekkiego stopu.

Nic nie wiemy natomiast o silniku, ale wszystko wskazuje na to, że pod maską pracować będzie 150-konna jednostka 1.4 Turbo.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA