REKLAMA

Opel Corsa OPC Nurburgring Edition – z tabunem koni

Opel Corsa OPC Nurburgring Edition
Opel Corsa OPC Nurburgring Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Powstanie tylko 500 egzemplarzy tego szalonego malucha, zbudowanego na podstawie wersji OPC. 1,6-litrowa jednostka benzynowa, która w OPC ma 192 KM mocy w limitowanej serii Nurburgring ma ich aż 210. Oznacza to, że inżynierom Opla udało się wycisnąć z litra pojemności ponad 131 KM!

By to osiągnąć musieli przeprogramować elektronikę silnika, zmodyfikować turbosprężarkę i dołożyć sportowy układ wydechowy. Dzięki tym operacjom nie tylko zwiększyli moc, ale i moment obrotowy, który w trybie overboost wynosi teraz aż 280 Nm. Z takimi parametrami Corsa OPC Nurburgring Edition "łyka" pierwszą setkę po 6,8 sekundy od startu i rozpędza się do 230 km/h. Dla przyjemniejszego i efektywniejszego pokonywania zakrętów małemu Oplowi zaaplikowano mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym i nowe, krótsze zawieszenie ze sprężynami i amortyzatorami Bilsteina oraz hamulce Brembo.

Auta w limitowanej serii dostępne będą w dwóch specjalnych kolorach nadwozia - czerwonym "Henna" i zielonym "Grasshopper". Postawiono je na 18-calowych felgach z lekkich stopów i do odróżnienia od zwykłego OPC dodano dokładkę przedniego zderzaka, błyszczące końcówki wydechu i znaczki Nurburgring na środkowy słupek. I to wszystko za około 109 tysięcy złotych.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA