Opel Corsa S - prawie jak OPC

Opel zaprezentował Corsę S. Model, który w ofercie znajduje się pomiędzy zwykłą Corsą, a topową Corsą OPC.

Opel Corsa S
Opel Corsa S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel Corsa S to większa siostra Opla Adama S. Występuje zarówno w odmianie trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej. Trzeba przyznać, że usportowiony "maluch" segmentu B wygląda dobrze, zwłaszcza z czerwonym lakierem.

REKLAMA

Do napędu Opla Corsy S służy 1,4-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Jednostka generuje maksymalną moc 150 KM i przekazuje ją na przednie koła za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni manualnej.

Jak prezentują się osiągi małego pocisku? Od 0 do 100 km/h Opel Corsa S przyspiesza w niespełna 9 sekund. Dokładnie 8,9 sekundy. Maksymalna prędkość auta to zupełnie wystarczające 207 km/h. Takie wartości i tak legalnie można uzyskać jedynie na niektórych odcinkach niemieckich autostrad lub ewentualnie na zamkniętym torze.

Według zapewnień producenta, nowa Corsa S jest przeznaczona dla kierowców z żyłką sportowca, którzy chcą mieć więcej koni pod maską, ale potrzebują też więcej miejsca, niż w Adamie S. Jest w tym jakiś sens.

Czym jeszcze różni się Corsa S od zwykłej odmiany? Przede wszystkim ma zamontowany pakiet aerodynamiczny sygnowany logo OPC. W jego skład wchodzi przedni spoiler, progi, tylny zderzak z dyfuzorem oraz lotka nad tylną szybą.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Corsa S
Opel Corsa S

Oprócz tego wzrok przyciąga chromowana końcówka wydechu, 17-calowe pięcioramienne felgi oraz LED-owe światła do jazdy dziennej.

REKLAMA

Opel Corsa S
Opel Corsa S

W kabinie nie brakło sportowych akcentów. Mamy tu spłaszczoną u dołu kierownicę z wieńcem obszytym perforowaną skórą, fotele Recaro dbają o odpowiednie trzymanie w zakrętach, a czerwone akcenty, w połączeniu z czarnym lakierem fortepianowym dopełniają całości.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Corsa S
Opel Corsa S

W standardowym wyposażeniu znajdzie się poza tym system informacyjno-rozrywkowy R 4.0 IntelliLink, kompatybilny z Apple CarPlay i AndroidAuto. Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć flagowego rozwiązania Opla - łączności awaryjnej OnStar.

REKLAMA

Opel Corsa S
Opel Corsa S

Ceny Opla Corsy S na rynku niemieckim startują od poziomu 18,4 tys. euro za wersję trzydrzwiową lub od 19,1 tys. euro za pięciodrzwiową. Polska oferta nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA