[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opel Corsa S - prawie jak OPC

Opel zaprezentował Corsę S. Model, który w ofercie znajduje się pomiędzy zwykłą Corsą, a topową Corsą OPC.

Opel Corsa S Opel Corsa S

Opel Corsa S to większa siostra Opla Adama S. Występuje zarówno w odmianie trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej. Trzeba przyznać, że usportowiony "maluch" segmentu B wygląda dobrze, zwłaszcza z czerwonym lakierem.

Do napędu Opla Corsy S służy 1,4-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Jednostka generuje maksymalną moc 150 KM i przekazuje ją na przednie koła za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni manualnej.

Jak prezentują się osiągi małego pocisku? Od 0 do 100 km/h Opel Corsa S przyspiesza w niespełna 9 sekund. Dokładnie 8,9 sekundy. Maksymalna prędkość auta to zupełnie wystarczające 207 km/h. Takie wartości i tak legalnie można uzyskać jedynie na niektórych odcinkach niemieckich autostrad lub ewentualnie na zamkniętym torze.

Według zapewnień producenta, nowa Corsa S jest przeznaczona dla kierowców z żyłką sportowca, którzy chcą mieć więcej koni pod maską, ale potrzebują też więcej miejsca, niż w Adamie S. Jest w tym jakiś sens.

Czym jeszcze różni się Corsa S od zwykłej odmiany? Przede wszystkim ma zamontowany pakiet aerodynamiczny sygnowany logo OPC. W jego skład wchodzi przedni spoiler, progi, tylny zderzak z dyfuzorem oraz lotka nad tylną szybą.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Corsa S Opel Corsa S

Oprócz tego wzrok przyciąga chromowana końcówka wydechu, 17-calowe pięcioramienne felgi oraz LED-owe światła do jazdy dziennej.

REKLAMA

Opel Corsa S Opel Corsa S

W kabinie nie brakło sportowych akcentów. Mamy tu spłaszczoną u dołu kierownicę z wieńcem obszytym perforowaną skórą, fotele Recaro dbają o odpowiednie trzymanie w zakrętach, a czerwone akcenty, w połączeniu z czarnym lakierem fortepianowym dopełniają całości.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Corsa S Opel Corsa S

W standardowym wyposażeniu znajdzie się poza tym system informacyjno-rozrywkowy R 4.0 IntelliLink, kompatybilny z Apple CarPlay i AndroidAuto. Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć flagowego rozwiązania Opla - łączności awaryjnej OnStar.

REKLAMA

Opel Corsa S Opel Corsa S

Ceny Opla Corsy S na rynku niemieckim startują od poziomu 18,4 tys. euro za wersję trzydrzwiową lub od 19,1 tys. euro za pięciodrzwiową. Polska oferta nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 850 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij