[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opel Crossland X - 100 tys. zamówień

Opel zebrał już ponad 100 tysięcy zamówień na model Crossland X, który jest oferowany od roku. SUV segmentu B idzie jak burza.

Opel Crossland X

Podobnie jak zaprezentowana wcześniej Mokka X, model Crossland X należy do segmentu B. Ale różnica między tymi samochodami jest zasadnicza - nowy model to CUV (Crossover Utility Vehicle), który ani myśli wyjeżdżać z modnych miejskich uliczek na ubłoconą polną drogę. Taki pomysł na samochód najwyraźniej trafia do ludzi, bo auto zdobyło już ponad 100 tys. zamówień.

Crossland mierzy 4212 milimetrów długości, 1765 milimetrów szerokości i 1590 milimetrów wysokości, więc jest krótszy od kompaktowego Opla Astry o 16 centymetrów, ale jednocześnie aż o 10 centymetrów wyższy. Przekłada się to zapewne na przestrzeń wewnątrz samochodu, lepszą widoczność i łatwiejsze zajmowanie pozycji w samochodzie, czyli na wszystkie te cechy za które kierowcy pokochali SUV-y i crossovery.

REKLAMA

Opel Crossland X Opel Crossland X

- Dzięki typowym dla Opla rozwiązaniom, takim jak unikatowe w tym segmencie ergonomiczne przednie fotele z atestem AGR, Crossland X pełni kluczową rolę w trwającej właśnie ofensywie produktowej naszej marki - powiedział Peter Küspert, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu Opla.

Crossland X oferuje szereg najnowocześniejszych systemów wspomagających prowadzenie pojazdu, takich jak wykrywanie zmęczenia kierowcy, ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, alarm ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający z funkcją wykrywania pieszych i systemem hamowania awaryjnego, zaawansowane technicznie reflektory LED, panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni oraz system monitorowania martwego pola.

Oferta jednostek napędowych obejmuje oszczędne silniki benzynowe, wysokoprężne oraz LPG o pojemności od 1,2 do 1,6 litra i mocy od 75 KM do 130 KM, oferowane w zależności od wersji z pięcio- i sześciobiegowymi przekładniami manualnymi lub sześciobiegowymi skrzyniami automatycznymi.

Miejski crossover Opla jest też pierwszym samochodem dostępnym w wersji zasilanej LPG, w którym zastosowano innowacyjny elektroniczny multizawór. Poprawia on kulturę pracy układu przy kończącym się zapasie gazu, w porównaniu z konwencjonalnymi instalacjami LPG. Opel Crossland X w wersji LPG jest napędzany wyjątkowo oszczędną jednostką 1.2 LPG o mocy 81 KM.

Opel Crossland X Opel Crossland X

Crossland X jest trzecim przedstawicielem rodziny „X” Opla, do której należą także Mokka X oraz większy Grandland X, reprezentujący klasę kompaktową. Modne, sportowo-użytkowe modele z symbolem „X” w nazwie cieszą się coraz większą popularnością.

W Niemczech na przykład, cała trójka zajęła pierwsze miejsce w segmencie SUV‑ów w statystykach Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA) za pierwsze dwa miesiące bieżącego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij