REKLAMA

Opel Crossland X - 100 tys. zamówień

Opel zebrał już ponad 100 tysięcy zamówień na model Crossland X, który jest oferowany od roku. SUV segmentu B idzie jak burza.

Opel Crossland X
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie jak zaprezentowana wcześniej Mokka X, model Crossland X należy do segmentu B. Ale różnica między tymi samochodami jest zasadnicza - nowy model to CUV (Crossover Utility Vehicle), który ani myśli wyjeżdżać z modnych miejskich uliczek na ubłoconą polną drogę. Taki pomysł na samochód najwyraźniej trafia do ludzi, bo auto zdobyło już ponad 100 tys. zamówień.

Crossland mierzy 4212 milimetrów długości, 1765 milimetrów szerokości i 1590 milimetrów wysokości, więc jest krótszy od kompaktowego Opla Astry o 16 centymetrów, ale jednocześnie aż o 10 centymetrów wyższy. Przekłada się to zapewne na przestrzeń wewnątrz samochodu, lepszą widoczność i łatwiejsze zajmowanie pozycji w samochodzie, czyli na wszystkie te cechy za które kierowcy pokochali SUV-y i crossovery.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Crossland X Opel Crossland X
Opel Crossland X

- Dzięki typowym dla Opla rozwiązaniom, takim jak unikatowe w tym segmencie ergonomiczne przednie fotele z atestem AGR, Crossland X pełni kluczową rolę w trwającej właśnie ofensywie produktowej naszej marki - powiedział Peter Küspert, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu Opla.

Crossland X oferuje szereg najnowocześniejszych systemów wspomagających prowadzenie pojazdu, takich jak wykrywanie zmęczenia kierowcy, ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, alarm ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający z funkcją wykrywania pieszych i systemem hamowania awaryjnego, zaawansowane technicznie reflektory LED, panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni oraz system monitorowania martwego pola.

REKLAMA

Opel Crossland X

Oferta jednostek napędowych obejmuje oszczędne silniki benzynowe, wysokoprężne oraz LPG o pojemności od 1,2 do 1,6 litra i mocy od 75 KM do 130 KM, oferowane w zależności od wersji z pięcio- i sześciobiegowymi przekładniami manualnymi lub sześciobiegowymi skrzyniami automatycznymi.

Miejski crossover Opla jest też pierwszym samochodem dostępnym w wersji zasilanej LPG, w którym zastosowano innowacyjny elektroniczny multizawór. Poprawia on kulturę pracy układu przy kończącym się zapasie gazu, w porównaniu z konwencjonalnymi instalacjami LPG. Opel Crossland X w wersji LPG jest napędzany wyjątkowo oszczędną jednostką 1.2 LPG o mocy 81 KM.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Crossland X Opel Crossland X
Opel Crossland X

Crossland X jest trzecim przedstawicielem rodziny „X” Opla, do której należą także Mokka X oraz większy Grandland X, reprezentujący klasę kompaktową. Modne, sportowo-użytkowe modele z symbolem „X” w nazwie cieszą się coraz większą popularnością.

W Niemczech na przykład, cała trójka zajęła pierwsze miejsce w segmencie SUV‑ów w statystykach Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA) za pierwsze dwa miesiące bieżącego roku.

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA