W przypadku face liftingu Opla Crosslanca najważniejsze są zmiany wizualne, w tym całkowita przemiana pasa przedniego, gdzie zamontowano nowy dla SUV-ów Opla element, nazwany Opel Vizor. Po raz pierwszy użyto go w nowym Oplu Mokka i już wtedy zapowiedziano, że to nowy styl marki.
Wygląda to tak, że w miejsce dotychczasowego grilla wskoczyła czarna, elegancka blenda, pośrodku której znalazło się duże logo marki. Do tego po obu bokach czarny pas przechodzi w reflektory o nowym kształcie. Ogólne wrażenie jest dobre, a Crossland wygląda bardzo nowocześnie, wręcz jak zupełnie nowy model. Inaczej jest natomiast z tyłu, gdzie zmian jest znacznie mniej.
Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester
W kabinie niemiecki SUV przekonuje funkcjonalnymi rozwiązaniami, jak indywidualnie przesuwane i składane tylne siedzenia. Kanapa jest dzielona w stosunku 60/40 i można ją przesuwać w zakresie do 15 cm, co umożliwia powiększenie bagażnika z 410 do 520 litrów. Po całkowitym złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika rośnie do 1255 litrów.
Chętni na Opla Crossland mogą wybierać z oferty silników benzynowych i wysokoprężnych o pojemności skokowej 1,2 i 1,5 litra. Zarówno silniki benzynowe 1.2 83 KM, 1.2 Turbo 110 KM i 1.2 Turbo 130 KM (w wersjach MT6 i AT6), jak i silniki wysokoprężne 1.5 o mocy 110 KM i 120 KM, spełniają obecnie surowe normy emisji spalin Euro 6d.
Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!
Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!
Komentarze