Opel GT w wersji produkcyjnej?

To propozycja jednego z wizjonerów, który stworzył ten projekt produkcyjnego Opla GT. Jeśli tak, wyglądałby drogowy samochód, mielibyśmy do czynienia z bombą!

Opel GT 2016

Kilka dni temu producent z Rüsselsheim podzielił się zdjęciem koncepcyjnego modelu GT, który pojawi się na targach w Genewie. Jednak render pokazany na stronie worldcarfans.com świadczy o produkcyjnej wersji Opla GT. A przynajmniej jego prawdopodobnym wyglądzie.

REKLAMA

>>> Zobacz Opla GT w Genewie <<<

Linia auta to typowe coupe. Długa maska, krótki tył i niska kabina, umieszczona centralnie. Przednie światła oraz felgi zapożyczono z Insigni OPC i w zasadzie na tym kończą się podobieństwa do innych modeli. Naszym zdaniem, auto w takiej formie nie wejdzie do produkcji, choć jego wygląd może być mocno zbliżony.

Opel GT 2016

Co miałoby być pod maską? W koncepcie Opel zaprezentował litrową jednostkę z trzema cylindrami o mocy 145 KM. Samochód nie byłby więc oczywistym następcą modelu GT, a raczej nowym pojazdem z przejętą nazwą. Mimo "śmiesznego" silnika auto ma przyspieszać do 100 km/h w czasie poniżej 8 sekund i maksymalnie pojedzie 215 km/h. Warto dodać, że napęd będzie przekazywany na tylne koła.

Opla GT w koncepcyjnej wersji zobaczymy na targach motoryzacyjnych w Genewie. Produkcyjna? Tego nie wiedzą najstarsi Indianie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA