REKLAMA

Opel Grandland X Hybrid4. Hybryda z napędem 4x4

Opel zaprezentował hybrydową odmianę modelu Grandland X. SUV będzie hybrydą plug-in z napędem na obie osie.

Opel Grandland X Hybrid4 Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 500 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy produkcyjny model Opla z napędem hybrydowym typu plug-in wreszcie ujrzał światło dzienne. Wszystko to dzięki przynależności niemieckiej marki do Grupy PSA, bowiem podzespoły samochodu pochodzą wprost z hybrydowych Peugeotów 3008 Hybrid4 oraz 508 Hybrid4.

REKLAMA

Średniej wielkości SUV Opla napędzany jest hybrydowym połączeniem czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra, generującego moc 200 koni mechanicznych, z dwiema jednostkami elektrycznymi, z której każda wytwarza moc 109 koni mechanicznych.

Jeden z silników elektrycznych został zamontowany bezpośrednio przy ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów, natomiast drugi pracuje przy tylnej osi, zapewniając napęd na cztery koła wtedy, kiedy wymagają tego warunki jazdy.

Łączna moc systemowa układu hybrydowego Opla Grandland X Hybrid4 sięga 300 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy to pokaźne 450 niutonometrów. Te parametry sprawiają, że hybrydowy Grandland X jest mocniejszy niż Opel Insignia GSi.

Zobacz także: pierwsza hybryda Skody nadchodzi

REKLAMA

REKLAMA

Opel Grandland X Hybrid4 Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4

Dość ciężka hybryda rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy, a maksymalnie pojechać może z prędkością 219 km/h. W trybie czysto elektrycznym maksymalna prędkość to 134 km/h, ale nie można wówczas liczyć na duży zasięg.

A jeśli przy nim jesteśmy. Elektryczne silniki zasilane są z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,2 kWh. Ma to pozwolić na pokonanie do 50 kilometrów na samym prądzie, zgodnie z pomiarami wg normy WLTP.

Producent podaje, że pełne naładowanie baterii, przy użyciu domowego wallboxa o mocy 7,4 kW, ma trwać nie więcej, niż 1 godzinę i 50 minut.

Kiedy samochód podróżuje jako hybryda, korzystając zarówno z silnika elektrycznego, jak i spalinowego, średnie zużycie paliwa ma wynieść zaledwie 2,2 l/100 km, przy średniej emisji dwutlenku węgla na poziomie 49 g/km.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

REKLAMA

Opel Grandland X Hybrid4 Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4

Opel wprowadzi hybrydową wersję Grandlanda X do Europy w nadchodzących tygodniach, natomiast pierwsze dostawy aut do klientów planowane są na początek przyszłego roku. Ceny poznamy niebawem.

Prezentacja hybrydowego SUV-a przyczyni się do elektryfikacji całej oferty niemieckiej marki do 2024 roku. Samochód jest też elementem strategii producenta w zakresie spełnienia przyszłych wymaganych poziomów emisji CO2.

Kolejnym etapem tego procesu, który obejmuje także wprowadzenie bardzo wydajnych silników spalinowych, będzie zaoferowanie jeszcze w tym roku w pełni elektrycznej wersji Opla Corsy nowej generacji.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA