REKLAMA

Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel Grandland X Hybrid4 jest już dostępny w polskiej sieci sprzedaży. Poznaliśmy cenę hybrydowego SUV-a z napędem na cztery koła.

Opel Grandland X Hybrid4 Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 500 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel zaprezentował hybrydową odmianę modelu Grandland X miesiąc temu. SUV ten jest hybrydą typu plug-in z napędem na obie osie, mogącą pokonać w trybie elektrycznym do 50 kilometrów. Polscy klienci już mogą składać zamówienia na Grandlanda X Hybrid4.

Pierwszy model Opla z napędem hybrydowym typu plug-in i napędem na wszystkie koła dostępny jest w bogato wyposażonej wersji Elite, a jego cena brutto startuje w Polsce od poziomu 192 450 zł. Pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek 2020 roku.

Opel Grandland X Hybrid4 - hybryda mocniejsza od Insigni GSi

Średniej wielkości SUV Opla napędzany jest hybrydowym połączeniem czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra, generującego moc 200 koni mechanicznych, z dwiema jednostkami elektrycznymi, z której każda wytwarza moc 109 koni mechanicznych.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

REKLAMA

REKLAMA

Opel Grandland X Hybrid4 Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4

Jeden z silników elektrycznych został zamontowany bezpośrednio przy ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów, natomiast drugi pracuje przy tylnej osi, zapewniając napęd na cztery koła wtedy, kiedy wymagają tego warunki jazdy.

Łączna moc systemowa układu hybrydowego Opla Grandland X Hybrid4 sięga 300 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy to pokaźne 450 niutonometrów. Te parametry sprawiają, że hybrydowy Grandland X jest mocniejszy niż Opel Insignia GSi.

Dość ciężka hybryda rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy, a maksymalnie pojechać może z prędkością 219 km/h. W trybie czysto elektrycznym maksymalna prędkość to 134 km/h, ale nie można wówczas liczyć na duży zasięg.

Zobacz także: najlepsze silniki roku 2019

REKLAMA

Opel Grandland X Hybrid4 Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4

A jeśli przy nim jesteśmy. Elektryczne silniki zasilane są z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,2 kWh. Ma to pozwolić na pokonanie do 50 kilometrów na samym prądzie, zgodnie z pomiarami wg normy WLTP. Producent podaje, że pełne naładowanie baterii, przy użyciu domowego wallboxa o mocy 7,4 kW, ma trwać nie więcej, niż 1 godzinę i 50 minut.

Kiedy samochód podróżuje jako hybryda, korzystając zarówno z silnika elektrycznego, jak i spalinowego, średnie zużycie paliwa ma wynieść zaledwie 2,2 l/100 km, przy średniej emisji dwutlenku węgla na poziomie 49 g/km.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA