Opel Grandland X – konkurent Tiguana

Opel powiększa rodzinę modeli z literką X w nazwie. Najpierw była Mokka X , niebawem pojawi się Crossland X, a na koniec dołączy do nich Grandland X, który powalczy o udziały z Volkswagenem Tiguanem.

Opel Grandland X
Opel Grandland X
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Model Grandland X będzie większym bratem modelu Crossland X, który zastępuję Merivę. Oba modele wejdą na rynek najwcześniej w 2017 roku. Niemiecki producent zapowiada, że będą łączyć cechy typowego SUV-a z bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi.

REKLAMA

Nowy model zapewni wysoką pozycję za kierownicą, która pozwoli kierowcy dobrze obserwować sytuację wokół pojazdu. Wysoko osadzone fotele pozwolą na łatwe wsiadanie i wysiadanie. Projektanci pracują nad wnętrzem samochodu, które będzie nie tylko komfortowe, ale również funkcjonalne.

Producent tłumaczy, że nazwa Grandland X „odwołuje się do przygody i gotowości na odkrywanie czegoś nowego, zarówno w mieście, jak i poza nim”.

Opel rozpoczyna ofensywę modelową, w ramach której przez najbliższe cztery lata pojawi się aż 29 nowych modeli. Grandland X i Crossland X będą częścią tej strategii. Nowe modele uzupełnią dynamicznie rozwijający się segment crossover.

Pierwszy z wymienionych modeli zadebiutuje na rynku już jesienią przyszłego roku, zaraz po prezentacji na targach we Frankfurcie. Mniejszy powinien zadebiutować w Genewie, a pojawi się w sprzedaży w pierwszej połowie 2017 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA