Opel Grandland X – nowy SUV Opla

Do Mokki X i Crosslanda X wkrótce dołączy nowy model Opla. Nazywa się Grandland X i, rzecz jasna, jest SUV-em.

Opel Grandland X
Opel Grandland X
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 100 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z nadwoziem mierzącym 4477 mm długości, 1844 mm szerokości i 1636 mm wysokości Grandland bierze na celownik takich konkurentów jak Renault Kadjar, Peugeot 3008 czy Nissan Qashqai. Auto zadebiutuje podczas jesiennej wystawy samochodowej IAA we Frankfurcie. Charakterystyczny, muskularny wygląd podkreślają płyta osłaniająca elementy podwozia oraz wydatna osłona chłodnicy. Grandlanda będzie można zamówić z dwukolorowym nadwoziem oraz kontrastującym czarnym dachem.

REKLAMA

Bardzo poukładane jest wnętrze Grandlanda. Przyciski na konsoli środkowej zostały pogrupowane w trzech rzędach i na oko będą zapewniać bezproblemowy dostęp do funkcji sterowania klimatyzacją czy multimediami. Po rozstawie osi wynoszącym 2675 mm można spodziewać się, że w kabinie Grandlanda wygodnie będzie się podróżowało czterem dorosłym pasażerom. Pojemność bagażnika Grandlanda X wynosi 514 litrów a po złożeniu tylnych siedzeń – 1652 litry.

Na razie Opel nie wspomina nic ani o potencjalnych jednostkach napędowych ani o rodzaju napędu, jednak z niemal całkowitą pewnością można stwierdzić, że w Grandlandzie X napędu 4x4 nie zobaczymy. Nie ma go przecież w bliźniaczym Peugeocie 3008. Auto ma być jedynie wyposażone w system Grip Control, czyli po prostu różne ustawienia systemu ESP, które niedoświadczonym kierowcom mogą pomóc na mniej przyczepnych nawierzchniach.

Grandland X ma być wyposażony bogato – elektrycznie otwierana klapa bagażnika, podgrzewane przednie i tylne fotele, system kamer 360 stopni, diodowe, adaptacyjne reflektory czy indukcyjna ładowarka to tylko przykłady. Z pokładu Opla będzie można nawet zarezerwować pokój w hotelu (dzięki serwisowi booking.com).

Zobacz także:
REKLAMA