[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opel Grandland X z nowym dieslem

Opel Grandland X będzie dostępny z nowym dieslem o pojemności 1,5 litra, który dołącza do wprowadzonego niedawno 2-litrowego diesla.

Opel Grandland X Opel Grandland X

Niedawno pisaliśmy o wprowadzeniu do oferty Opla Grandlanda X nowego silnika wysokoprężnego. Auto napędzane jest jednostką o pojemności 2 litrów, rozwijającym 177 KM mocy i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z nową ośmiobiegową przekładnią automatyczną. W takiej konfiguracji Opel Grandland X kosztuje od 132 300 zł.

Teraz do swojego SUV-a producent wprowadza mniejszego diesla. Debiutujący w modelu Grandland X, nowy czterocylindrowy silnik Diesla 1,5 litra z turbodoładowaniem jest nie tylko mocniejszy i bardziej ekonomiczny niż poprzednik. Nową jednostkę zaprojektowano tak, aby spełniała surowe wymagania w zakresie emisji spalin. Jest to możliwe dzięki połączeniu nowoczesnego katalizatora utleniającego NOx z selektywną redukcją katalityczną (SCR).

Nowa jednostka ma 130 KM mocy, a maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm przy 1750 obr./min. Silnik wyposażono w oszczędzający paliwo układ Start/Stop. Średnie spalanie wynosić ma około 4,2 l/100 km.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Grandland X Opel Grandland X

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, silnikiem wysokoprężnym 1.6 o mocy 120 KM, z sześciobiegową skrzynią manualną, nowy silnik 1.5 o mocy 130 KM daje oszczędność paliwa na poziomie około 4 proc.

Udało się to osiągnąć nie tylko dzięki zmniejszeniu pojemności skokowej, ale i współczynnika tarcia, zoptymalizowaniu układu spalania o opatentowanej geometrii tłoka oraz zwiększeniu recyrkulacji spalin.

REKLAMA

Silnik Opla 1,5 diesel Silnik Opla 1,5 diesel

Nowy silnik 1.5 dostępny jest również w wersji z  nową ośmiobiegową przekładnią automatyczną, która - według zapewnień producenta - daje większą oszczędność paliwa, niż 6-biegowy manual.

Do 2020 r. Opel planuje również wprowadzić do swojej oferty Grandlanda X w wersji z napędem hybrydowym plug-in (PHEV).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij