Opel Grandland po solidnym face liftingu

Opel Grandland dołącza do rodziny modeli Opla wyposażonych w charakterystyczny gładki grill oraz nowy cyfrowy kokpit. Zmian, jak na lifting, jest całkiem sporo.

Opel Grandland facelift 2021 fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 112 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Opel Mokka, Opel Crossland po liftingu czy zapowiadany nowy Opel Astra – wszystkie te auta mają już na wyposażeniu gładki grill w stylu nazwanym Opel Vizor, ale też nowy cyfrowy kokpit o nazwie Pure Panel. Teraz do tego grona dołącza Opel Grandland X, który – podobnie jak wcześniej Mokka i Crossland, traci X w nazwie i staje się po prostu Grandlandem.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Opel Grandland po liftingu – nadwozie

Takie face liftingi lubimy. Nie trzeba bowiem stawiać dwóch aut – starego i nowego – obok siebie, żeby dopatrywać się zmian. Tutaj od razu rzuca się w oczy, że Grandland wygląda przy Grandlandzie X jak zupełnie nowy model. Dopiero kiedy się bliżej przyjrzeć, widać że auto po lifcie przejęło nawet kształt otworów na reflektory, tyle że zostały one częściowo wypełnione czarną blendą. Dzięki temu nie trzeba niczego zmieniać w tłoczni, co przekłada się z pewnością na jakieś tam oszczędności.

Opel Grandland facelift 2021fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021

Opel Grandland X Hybrid4Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4

W każdym razie nowy Grandland wygląda naprawdę dobrze i nowocześnie, szczególnie w porównaniu z mocno już podstarzałym Grandlandem X. Dodajmy, że wśród zmian wspomnieć trzeba o opcjonalnych reflektorach matrycowych IntelliLux LED z aż 168 segmentami LED. Nowy SUV otrzyma też system Night Vision, wykrywający w ciemnościach pieszych i zwierzęta – nawet do 100 metrów. Dodajmy do tego póładaptacyjnego asystenta jazdy autostradowej Highway Integration Assist i otrzymujemy SUV-a, który przystaje do obecnych czasów.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Grandland po liftingu – wnętrze

Duża zmiana zaszła także we wnętrzu. To z obecnego modelu mocno trąciło już myszką, choć było, owszem, funkcjonalne. Niemniej jednak to nowe prezentuje się bardzo efektownie. Mowa o kokpicie Pure Panel, bo tak nazywa go Opel. Ten w pełni cyfrowy i zwrócony ku kierowcy kokpit jest intuicyjny w obsłudze i z powodzeniem zastępuje liczne przyciski, obecne w starszym modelu.

Opel Grandland facelift 2021fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021

Opel Grandland X Hybrid4Materiały prasowe
Opel Grandland X Hybrid4

Mamy tu dwa ekrany, z których środkowy jest dotykowy i ma przekątną do 10 cali. Jest ustawiony pod takim kątem, żeby kierowca mógł skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu, przy minimalnym odrywaniu wzroku od drogi.

Opel ogłosi ceny i rozpocznie przyjmowanie zamówień na nowo zaprojektowanego SUV-a jeszcze latem. Pierwsze nowe Grandlandy, prosto z fabryki w Eisenach, trafią do klientów jesienią.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA