Opel Grandland z dieslem, benzyną i hybrydami plug-in

Opel Grandland po face liftingu otrzymał stylistykę znaną z nowych modeli marki. Zmian, jak na lifting, jest całkiem sporo. Pod maską natomiast silniki spalinowe oraz hybryda plug-in.

Opel Grandland facelift 2021 fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021

Na nowego Opla Grandlanda polscy klienci będą mogli składać zamówienia już wkrótce, bo pod koniec wakacji. Samochód dostępny będzie z nową stylistyką, innowacyjnymi technologiami i szeroką gamą zespołów napędowych, wśród których są też hybrydy z możliwością doładowania z zewnętrznego źródła prądu.

REKLAMA

Opel Grandland facelift 2021fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021

Nowy Opel Grandland wygląda przy poprzedniku, Grandlandzie X, jak zupełnie nowy model. Wśród zmian wymienić trzeba o opcjonalnych reflektorach matrycowych IntelliLux LED z aż 168 segmentami LED. Nowy SUV otrzyma też system Night Vision, wykrywający w ciemnościach pieszych i zwierzęta – nawet do 100 metrów. Dodajmy do tego póładaptacyjnego asystenta jazdy autostradowej Highway Integration Assist i otrzymujemy SUV-a, który przystaje do obecnych czasów.

Opel Grandland facelift 2021fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021

Duża zmiana zaszła także we wnętrzu. To z obecnego modelu mocno trąciło już myszką, choć było, owszem, funkcjonalne. Niemniej jednak to nowe prezentuje się bardzo efektownie. Mowa o kokpicie Pure Panel, bo tak nazywa go Opel. Ten w pełni cyfrowy i zwrócony ku kierowcy kokpit jest intuicyjny w obsłudze i z powodzeniem zastępuje liczne przyciski, obecne w starszym modelu.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Opel Grandland po face liftingu – silniki

Opel Grandland facelift 2021fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021

Grandland Hybrid z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra oraz silnikiem elektrycznym napędzającym koła przednie dysponuje łączną mocą systemu 224 KM oraz rozwija do 360 Nm momentu obrotowego. W zespole napędowym Grandlanda Hybrid zastosowano czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 180 KM, z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa, silnik elektryczny o mocy 81 kW (110 KM) oraz akumulator litowo-jonowy gromadzący 13,2 kWh energii.

Silnik elektryczny jest sprzężony ze zelektryfikowaną ośmiobiegową przekładnią automatyczną, a samochód z takim napędem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,9 sekundy. Na zasilaniu wyłącznie elektrycznym Grandland może rozpędzić się do 135 km/h. Maksymalna prędkość samochodu to 225 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

W Grandlandzie X Hybrid4 turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra połączono z dwoma silnikami elektrycznymi. Łączna moc układu wynosi do 300 KM. Grandland X Hybrid4 rozwija maksymalną prędkość 235 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,1 sekundy.

Opel Grandland facelift 2021fot. materiały prasowe
Opel Grandland facelift 2021

Elektryczną część układu stanowią dwa silniki elektryczne na przedniej i tylnej osi. Moc przedniego i tylnego silnika elektrycznego wynosi odpowiednio 81 kW (110 KM) i 83 kW (113 KM). Łączna moc systemu to wspomniane 300 KM. Przedni silnik elektryczny przekazuje moc na przednie koła za pośrednictwem sterowanej elektrycznie ośmiobiegowej przekładni automatycznej. Drugi silnik, wraz z mechanizmem różnicowym, jest zintegrowany z tylną osią. Tylny silnik elektryczny zapewnia Grandlandowi Hybrid4 stały napęd na wszystkie koła.

Kierowca Grandlanda Hybrid4 może wybierać spośród czterech trybów jazdy – „Hybrid”, „Electric”, „All-Wheel Drive” i „Sport”. Tryb hybrydowy, w którym najważniejsze jest jak najniższe zużycie paliwa, zapewnia bezemisyjny zasięg do 65-55 kilometrów w cyklu WLTP.

Silniki spalinowe uzupełniają ofertę zespołów napędowych w nowym Oplu Grandlandzie. Diesel o pojemności 1,5 litra i mocy 130 KM rozwija 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego od 1750 obr./min i jest dostępny z ośmiobiegową przekładnią automatyczną. Taką samą moc 130 KM oraz 230 Nm momentu obrotowego od 1750 obr./min oferuje wykonany w całości z aluminium silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra, z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik jest dostępny z sześciobiegową przekładnią manualną lub ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA