Opel Insignia Country Tourer już w Polsce

Opel Insignia Country Tourer zostanie pokazane we wrześniu na frankfurckim salonie. W Polsce model będzie dostępny od 128,5 tys. złotych.

Opel Insignia Country Tourer
Opel Insignia Country Tourer

Nowy Opel Insignia Country Tourer będzie miał swoją światową premierę podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie. Niedługo potem model pojawi się w salonach dilerskich marki Opel.

REKLAMA

Dilerzy jednak już teraz zaczynają przyjmować zamówienia na uterenowione kombi, dostępne opcjonalnie z napędem na wszystkie koła z funkcją wektorowania momentu obrotowego.

Cena wyjściowa Insignii Country Tourer wynosi 128 500 zł. Co dostaniemy w zamian? Topowy model Insignii w wersji podstawowej oferuje szeroką gamę najnowszych technologii i systemów wspomagających kierowcę.

Standardowe wyposażenie obejmuje:

  • wspomaganie Hill Start Assist,
  • przednią kamerę Opel Eye wraz z alarmem przedkolizyjnym, wykrywaniem pieszych oraz układem automatycznego hamowania awaryjnego w mieście,
  • system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu,
  • asystenta pasa ruchu z automatyczną korektą toru jazdy,
  • wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego,
  • asystenta świateł długich
  • automatyczne światła mijania z funkcją wykrywania tunelu.

W większości wersji silnikowych standardowo oferowany jest także nowoczesny adaptacyjny układ FlexRide. Komfort natomiast zapewniają dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, bezkluczykowy system sterowania zapłonem oraz ergonomiczne fotele AGR z wielostopniową regulacją.

Rozrywkę dla pasażerów i łączność z internetem zapewni radio R 4.0 IntelliLink, współpracujące z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto. W standardzie jest również osobisty opiekun kierowcy Opel OnStar oferujący m.in. usługi takie jak rezerwacja hotelu czy wyszukiwanie miejsca parkingowego.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Insignia Country Tourer
Opel Insignia Country Tourer

Wraz z premierą nowej Insignii Country Tourer zostanie uruchomiony program Opel Exclusive, umożliwiający szeroko rozwinięte opcje personalizacji - wybór koloru nadwozia, wersji skórzanej tapicerki oraz stylistycznych elementów wyposażenia wnętrza.

Nowy Opel Insignia Country Tourer napędzany będzie jednym z mocnych silników benzynowych lub wysokoprężnych z turbodoładowaniem. Jednym z nich jest silnik benzynowy 2.0 z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem o mocy 260 KM, w połączeniu z nową, ośmiostopniową przekładnią automatyczną oraz nowoczesnym napędem Twinster na wszystkie koła.

Początkowo oferowany silnik wysokoprężny o pojemności dwóch litrów o wysokiej mocy 170 KM jest również dostępny w wersji z napędem na wszystkie koła. W najbliższej przyszłości w gamie pojawi się jeszcze mocniejszy silnik wysokoprężny.

Dostępny będzie także 1,5-litrowy motor Direct Injection Turbo o mocy 165 KM z sześciobiegową przekładnią manualną lub sześciostopniową przekładnią automatyczną

O możliwości jazdy w terenie zadba prześwit powiększony o 25 milimetrów oraz napęd na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego wraz z nowym zawieszeniem tylnym z pięcioma wahaczami.

REKLAMA