Opel Insignia Country Tourer zadebiutuje we wrześniu

Niemiecki producent wprowadza do gamy Insignię Country Tourer. Off-roadowe kombi doczeka się swojej premiery podczas targów IAA we Frankfurcie. 

Opel Insignia Country Tourer
Opel Insignia Country Tourer
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prześwit Country Tourera powiększony został o 20 mm w porównaniu do wersji Sports Tourer. Te dodatkowe 2 cm mają uspokoić kierowcę, któremu przyjdzie podjechać pod wyższy krawężnik, albo zjechać z asfaltu. Terenowego wyglądu dodają plastikowe osłony karoserii i podwozia.

REKLAMA

Insignia Country Tourer będzie także standardowo wyposażona w najnowszy torque-vectoring all-wheel-drive, czyli zaawansowany system napędu na wszystkie koła  z wektorowaniem momentu obrotowego. Konwencjonalny tylny mechanizm różnicowy został zastąpiony dwoma sprzęgłami wielotarczowymi, które umożliwiają odpowiednie przekazywanie mocy na poszczególne koła. Pojawi się jeszcze nowe pięciowahaczowe tylne zawieszenie.

Podczas ulepszania układu zawieszenia FlexRide położony został nacisk na poprawę właściwości jezdnych. System ma za zadanie korygować charakterystykę amortyzatorów, przekładni kierowniczej, czy przepustnicy. W przypadku skrzyni automatycznej dobór odpowiedniego trybu pracy (Standard, Sport, Tour) wpływa na punkt zmiany przełożeń. Natomiast oprogramowanie „Drive Mode Control” decyduje o charakterystyce i działaniu zawieszenia adaptacyjnego. Odbywa się to poprzez nieprzerwane analizowanie danych pochodzących z czujników w zawieszeniu i rozpoznawanie stylu jazdy danego kierowcy.

Wraz z debiutem nowej specyfikacji Insignii uruchomiony zostanie program Opel Exclusive.  Oprócz dodatkowych kolorów lakierów, niedostępnych poza programem, możliwe będzie nawet przygotowanie odcienia na podstawie próbek lub zdjęć dostarczonych przez klienta. To rozwiązanie kojarzone dotąd wyłącznie z markami luksusowymi.

Nadchodząca Insignia Country Tourer to off-roadowe kombi, które ma być rywalem dla VW Passata Alltracka, Subaru Outback, czy Volvo V60 Cross Country. Na chwilę obecną wiadomo jeszcze, że najmocniejszą wersją silnika będzie turbodoładowane 2.0 o mocy 256 KM.

W Stanach Zjednoczonych Insignia Country Tourer będzie sprzedawana jako Buick TourX.

Opel zaplanował premierę Country Tourera na jesienne targi IAA we Frankfurcie, które odbędą się 14-24 września. Od czerwca ruszają już pierwsze zamówienia u dealerów marki. 

Zobacz także:
REKLAMA