Opel Insignia GSi: nowy rozdział

Opel zapowiedział powrót do oznaczenia GSi swoich podrasowanych modeli i w ślad za tym pokazał Insignię GSi.

Opel Insignia GSi
Opel Insignia GSi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel Insignia GSi jest usportowioną, bardziej drapieżną wersją Insigni. Poprzednia generacja, jak i inne modele w podrasowanych odmianach, sygnowane były literami OPC, od nazwy Opel Performance Center. Teraz nastąpił powrót do historycznej nazwy GSi (Grand Sport injection), stosowanej w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia.

REKLAMA

Insignia GSi wyróżnia się agresywną stylizacją, w tym sportowymi zderzakami z dużymi wlotami powietrza, pokaźnymi 20-calowymi felgami, przykuwającym uwagę tylnym spoilerem, czerwonymi zaciskami hamulców czy nakładkami na progi. To wszystko wyróżnia sportową Insignię od standardowych modeli.

Producent opisuje nową Insignię GSi, porównując ją do poprzedniej Insigni OPC. GSi ma być szybsza od poprzedniczki, z lepszym - choć wciąż nie ujawnionym - czasem okrążenia Północnej Pętli toru Nurburgring.

Insignia GSi ma 260-konny, czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2 litrów, generujący aż 400 Nm momentu obrotowego. Zastępuje on dotychczasowy 2,8-litrowy silnik V6 turbo z modelu OPC. Mimo nieco mniejszej mocy, nowy model jest aż o 160 kilogramów lżejszy.

Do tego ma mniejszy prześwit, niżej osadzony środek ciężkości i lepszą przyczepność, dzięki układowi napędu na cztery koła z systemem torque vectoring, rozdzielającym moment obrotowy pomiędzy kołami, w zależności od aktualnej przyczepności.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Insignia GSi
Opel Insignia GSi

Silnik współpracować będzie z nową 8-stopniową przekładnią automatyczną, a biegi zmieniać można będzie za pomocą łopatek przy kierownicy.

REKLAMA

Opel Insignia GSi
Opel Insignia GSi

- Nowa Insignia GSi jest wyraźnie szybsza na każdym okrążeniu toru Nurburgring od mocniejszej Insigni OPC poprzedniej generacji, dzięki połączeniu niskiej masy - zwłaszcza na przedniej osi - niższemu środkowi ciężkości, łatwemu prowadzeniu i dużej mocy w szerszym zakresie obrotów, nie zapominając o poprawionej trakcji. To czyni GSi tak szybką - przyznaje dyrektor działu motorsportu Volker Strycek.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Insignia GSi
Opel Insignia GSi

W kabinie znaleźć się mają wysokiej klasy sportowe fotele z poprawionym trzymaniem bocznym, ale zapewniające przy tym komfort w czasie dłuższych podróży - jak w prawdziwym Gran Turismo. Przednie fotele wyposażone będą ponadto w podgrzewanie, wentylację, opcję masażu i regulowane boczki.

REKLAMA

Opel Insignia GSi
Opel Insignia GSi

Prezentacja Opla Insigni GSi odbędzie się we wrześniu, w czasie Frankfurt Motor Show, a premiera sprzedażowa zaplanowana jest miesiąc później. W przyszłym roku do oferty dołączy mocny diesel.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA