[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Opel Insignia Sports Tourer - bat na Passata

Opel odsłonił kolejne karty i pokazał nowego asa. Oto kombi klasy średniej, które ma spore szanse namieszać w segmencie. Bagażnik pomieści o 30 litrów więcej, niż w sedanie

Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer

Jednym z głównych atutów Insigni Sports Tourer jest stylistyka nadwozia. Już wersja sedan pokazana pod koniec minionego roku na pierwszych zdjęciach prezentowała się świetnie. Naszym zdaniem wersja kombi wygląda jeszcze lepiej. Projektanci bardzo ciekawie nakreśli wygląda auta z tyłu. Chromowana listwa ciągnąca się przez całą górną część okien biegnie aż do wysokości tylnych lamp, by elegancko rozdzielić klosz świateł. Bardzo dobrze współgra to z przetłoczeniami z boku karoserii. 

Oczywiście Insignia Sports Tourer została zbudowana na tej samej platformie, co wersja Grand Sport, a to każe nam odnotować masę auta o 200 kg niższą niż u poprzednika. Pojemność bagażnika to 520 litrów, a składane oparcia tylnych foteli (w proporcji 40:20:40) pozwalają powiększyć przestrzeń do 1638 litrów. Co daje nam wynik o 108 l lepszy niż w przypadku auta, które Insignia Sports Tourer zastępuje.

Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer

Warto dodać, że nowy model jest o 73 mm dłuższy od poprzednika - ma teraz 4986 mm oraz co ciekawe bagażnik wydłużył się o 97 mm i po złożeniu tylnych foteli jego długość to aż 2005 mm.

Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer

Opel na razie oficjalnie nie zdradza jednostek napędowych, które będą trafiać pod maskę nowego kombi klasy średniej. 

Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer

Te pewnie zostaną przeszczepione z wersji sedan. Mimo że niemiecki producent nie chwali się szczegółami to z wiarygodnych źródeł wiemy, że do auta trafią diesle o poj. 1.6-2.0 o mocy od 110 do 170 KM oraz benzynowe 1.5-2.0 (130 do 250 KM)

Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer

Już teraz Opel zdradza za to, że w niektórych wersjach silnikowych montowany będzie 8-stopniowy automat.

Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer

W nowym kombi z Rüsselsheim nie zabraknie wysoko certyfikowanych foteli AGR (Aktion Gesunder Rücken) oraz najnowszych reflektorów matrycowych IntelliLux LED. Auto będzie mogło mieć także system kamer 360 stopni oraz interfejs Apple CarPlay i Android Auto kompatybilne z multimedialnym system IntelliLink.

Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer

Nowy Opel Insignia Sports Tourer zadebiutuje wraz z sedanem na marcowych targach Genewa 2017.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 115 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij