Opel Insignia – drobne zmiany na nowy sezon

Opel Insignia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel nie zdecydował się na zmiany w wyglądzie nadwozia - proponuje jedynie nowy kolor nadwozia - Luxor, czyli czerń z niebiesko-fioletowymi refleksami i nowy wzór felg aluminiowych. Dodatkowo wymieniono system nawigacji - od teraz mapy magazynowane będą na karcie SD, dzięki czemu łatwiej będzie wgrywać nowe wersje. Przygotowano też nową, skórzaną tapicerkę i system Forward Collision Alert, który przy prędkości wyższej niż 40 km/h będzie ostrzegał kierowcę, jeśli zbliży się za bardzo do poprzedzającego pojazdu.

Więcej zmian przewidziano pod maską. Jednostkę o pojemności 1,8-litra zastąpi 1,4-litrowy silnik ecoFLEX o mocy 140 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Będzie on dostępny z sześciobiegową przekładnią mechaniczną i systemem start/stop. Auta w niego wyposażone jeździć będą na oponach o zmniejszonych oporach toczenia. Zmiany te pozwolą na ograniczenie średniego zużycia paliwa do 5,7 litra na 100 km. Przyspieszenie do 100 km/h zajmie Insigni z silnikiem 1.4 10,9 sekundy.

Dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, dostępny w wersjach z napędem na cztery koła, będzie miał teraz 250 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Oznacza to przyrost mocy o 30 KM i wzrost momentu obrotowego o 50 Nm w stosunku do jednostki proponowanej obecnie. Auto z sześciobiegową skrzynią manualną przyspiesza do setki w 7,5 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. Podobno zadowala się średnio 8,4 litrami benzyny - to o pół litra mniej niż dotychczas.

Ten sam silnik w wersjach z napędem na przednią oś będzie miał wciąż 220 KM mocy i będzie dostępny z systemem start/stop, oponami o zmniejszonych oporach toczenia i ze zmianami aerodynamicznymi karoserii, które pozwolą na zaoszczędzenie pół litra paliwa na 100 km - auto ma zużywać średnio 7,6 litra.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA