Opel Insignia - więcej szczegółów

Opel chwali się nowymi informacjami w sprawie zbliżającej się premiery Insignii. W aucie zadebiutują nowe reflektory IntelliLux LED.

Opel Insignia
Opel Insignia Grand Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kolejna generacja Insignii to nie tylko zmiana nazwy na Insigna Granad Sport. Auto dostanie nowe reflektory, które składają się z 32 segmentów diod LED. To dwa razy więcej niż w stosowanych w Astrze lampach. Opel przeszczepił do nowej Insignii światła z koncepcyjnego modelu Monza, który został pokazany po raz pierwszy w 2013 roku, na targach IAA we Frankfurcie.

Większa ilość segmentów diod pozwala na wygenerowanie płynniejszych i precyzyjniejszych ruchów snopu światła. A to przekłada się na jaśniejesz światło, które generują adaptacyjne reflektory IntelliLux LED.

„Od klientów użytkujących Astry wiemy, jak bardzo cenią sobie zalety matrycowych reflektorów IntelliLux LED. Teraz, wraz z nowym Oplem Insignią, wprowadzamy na rynek drugą generację tej przełomowej technologii, jeszcze bardziej zaawansowaną i oferującą nowe funkcje poprawiające widoczność po zmroku” powiedział" — Ingolf Schneider, kierownik działu technologii oświetlenia zewnętrznego w Grupie Opel.

Światło generowane przez wewnętrzne segmenty matrycy jest intensywniejsze w zależności od kąta skręconych kół, co daje lepsze doświetlanie zakrętów niż w przypadku tradycyjnych reflektorów. Kolejną nowością jest oświetlenie punktowe zintegrowane z reflektorami IntelliLux LED, co pozwala osiągnąć zasięg świateł drogowych na maksymalną odległość 400 metrów.

Czego możemy się spodziewać?

Nowa Insignia Grand Sport na pewno będzie lżejsza od odchodzącego modelu. Mówi się, że auto może stracić nawet 175 kg. Auto urośnie i będzie dłuższe o 55 m w stosunku do obecnej Insigni.

Pod maską nie powinno zabraknąć takich silników jak nowy, turbodoładowany motor zasilany benzyną o pojemności 1,5 l. Jednostka napędowa ma generować 165 KM i 249 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mocniejszy silnik, czyli 2.0 turbo dostarczy 250 KM, które poprzez 8-biegowy automat trafią na wszystkie koła. Do gamy dieslów powinien trafić nowy motor wspierany przez dwie turbosprężarki.

Na potwierdzenie gamy silników musimy poczekać do końca roku. W 2017 na rynku powinna pojawić się również Insignia Grand Sport wersji kombi a rok później poznamy wariant OPC.

Zobacz także:
REKLAMA