Opel Meriva 2010 – powrót kurołapek

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oficjalna premiera Merivy będzie mieć miejsce podczas Salonu Samochodowego w Genewie, w marcu tego roku. Ale już dziś wiemy, jak to auto będzie wyglądać.

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy, są drzwi otwierane na tzw. szafę. Drzwi przednie otwierają się standardowo, jak we wszystkich popularnych autach, natomiast zawiasy drzwi tylnych przeniesiono na słupek C, przez co otwierają się odwrotnie, przywołując na pamięć nieśmiertelne kurołapki z Syreny.

Podobny sposób otwierania drzwi stosuje aktualnie jeszcze Mazda w modelu RX8, Rolls Royce w modelu Phantom, a także Mini Clubman, choć ten ostatni tylko z jednej strony. Różnica rozwiązania zastosowanego w Oplu jest taka, że otwarcie drzwi tylnych odbywa się niezależnie od otwarcia drzwi przednich.

System ten, nazwany prze Opla FlexDoors podobno znakomicie ułatwia zajmowanie miejsc w samochodzie i jest niezwykle użyteczny dla rodzin z małymi dziećmi. Jak będzie sprawował się w praktyce - sprawdzimy już w marcu w Genewie.

Stylistycznie Meriva wpisuje się w obecny trend designerski Opla i czerpie garściami z wyglądu Insigni i Astry. Nowy model jest o 240 mm dłuższy i o 65 mm wyższy od swojego poprzednika, co ma zdecydowanie wpłynąć na ilość miejsca dla pasażerów.

Opel nie podał szczegółowych informacji na temat jednostek napędowych. Wiadomo, że w ofercie ma być sześć silników turbodoładowanych o mocy od 75 do 140 koni mechanicznych. Dostępna będzie też szczególnie oszczędna wersja ecoFLEX.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA