Opel Meriva po zmianach

Odświeżony wygląd i nowy silnik diesla rodem z Zafiry – Opel właśnie zaprezentował Merivę po faceliftingu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z zewnątrz zmiany objęły zarówno przód jak i tył auta – nowy jest grill, odświeżono też reflektory i dodano więcej chromowanych elementów wokół lamp przeciwmgielnych. Diody LED są teraz dostępne zarówno dla świateł dziennych jak i lamp tylnych.

1,7-litrowa jednostka diesla o mocy 136 KM została zastąpiona silnikiem 1.6 CDTI – osiąga on 136 KM, 320 Nm i jest zgodny z normą Euro 6. Średnie spalanie w tej opcji ma wynosić zaledwie 4,4 l/100 km – to o 10 % mniej w porównaniu do poprzednika. W przyszłości Opel planuje rozwinąć ofertę wysokoprężnych silników 1.6 CDTI o jeszcze oszczędniejsze warianty.

Silnik benzynowy również spełnia normę Euro 6 - 1.4 Turbo Ecotec dostępny będzie w dwóch opcjach mocy (120 lub 140 KM), także z instalacją LPG. W opcji występuje skrzynia automatyczna, która ma lepiej zmieniać przełożenia, w ofercie pozostaje mechaniczne skrzynie o 5 lub 6 przełożeniach – ich pracę również poprawiono.

Wewnątrz Merivy 2014 znajdziemy 7-calowy wyświetlacz systemu IntelliLink, możliwość sterowania funkcjami głosem, kamerę cofania i Bluetooth.

Ceny Merivy poznamy w listopadzie, auto trafi do salonów w styczniu.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA