Opel Monza Concept: takich drzwi nie ma nikt!

Koncepcyjny model Opla wkrótce pojawi się na salonie we Frankfurcie - jeśli otworzą mu drzwi, to będzie widoczny z daleka!

Opel Monza Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Monza był niegdyś sportowym, dużym modelem Opla z tylko jedną parą drzwi. Auto było produkowane do 1986 roku. Teraz nazwa powraca, na razie w wersji koncepcyjnej.

W nowym wydaniu Mozna to również coupe, ale nie do końca, ze względu na kształt nadwozia można go nazwać sportowym kombi. Drzwi w stylu Gullwinga otwierają się do góry i są naprawdę potężne. Gdy są otwarte, zapewniają dostęp do przedniej jak i tylnej części kabiny pasażerskiej.

Środek konceptu jest bardzo nowoczesny. Konsola centralna zdaje się unosić w powietrzu i mieć przeźroczystą strukturę, kokpit jest ascetyczny i elegancki, wszystkie informacje na temat auta i systemów multimedialnych wyświetlają się na dwóch ekranach - centralnym i tym za kierownicą. Ciekawe jest centralne umieszczenie pedałów gazu i hamulca. Z tyłu znajdują się dwa oddzielne fotele.

Monza napędzana jest przez silniki 1.0 SIDI Turbo, który przerobiony został na zasilanie gazem CNG, a także przez motor elektryczny.

Monza Concept to wg Opla zapowiedź tego, co prezentować będą kolejne modele marki. Czy sama Monza trafi do produkcji, tego nie wiadomo.

amis

Zobacz również:
REKLAMA