Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opel Monza Concept: takich drzwi nie ma nikt!

Koncepcyjny model Opla wkrótce pojawi się na salonie we Frankfurcie - jeśli otworzą mu drzwi, to będzie widoczny z daleka!

Opel Monza Concept

Monza był niegdyś sportowym, dużym modelem Opla z tylko jedną parą drzwi. Auto było produkowane do 1986 roku. Teraz nazwa powraca, na razie w wersji koncepcyjnej.

W nowym wydaniu Mozna to również coupe, ale nie do końca, ze względu na kształt nadwozia można go nazwać sportowym kombi. Drzwi w stylu Gullwinga otwierają się do góry i są naprawdę potężne. Gdy są otwarte, zapewniają dostęp do przedniej jak i tylnej części kabiny pasażerskiej.

Środek konceptu jest bardzo nowoczesny. Konsola centralna zdaje się unosić w powietrzu i mieć przeźroczystą strukturę, kokpit jest ascetyczny i elegancki, wszystkie informacje na temat auta i systemów multimedialnych wyświetlają się na dwóch ekranach - centralnym i tym za kierownicą. Ciekawe jest centralne umieszczenie pedałów gazu i hamulca. Z tyłu znajdują się dwa oddzielne fotele.

Monza napędzana jest przez silniki 1.0 SIDI Turbo, który przerobiony został na zasilanie gazem CNG, a także przez motor elektryczny.

Monza Concept to wg Opla zapowiedź tego, co prezentować będą kolejne modele marki. Czy sama Monza trafi do produkcji, tego nie wiadomo.

amis

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Od czego by tutaj zacząć ... . :P Cóż, Opel mnie zaskoczył, bo shooting brake'a się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że te drzwi są lekkie, bo na zdjęciach wyglądają iście potężnie i moja wisienka na torcie - wielka i dostojna Monza, a pod maską 1.0. :P

  Samuraj, 2013-08-21 19:30:36
 • avatar
  zgłoś
  Koncepcyjny model Opla wkrótce pojawi się na salonie we Frankfurcie - jeśli otworzą mu drzwi, to będzie widoczny z daleka!Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2013-08-21 10:23:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij