REKLAMA

Opel Zafira Life. Znamy cenę

Nowa generacja Opla Zafiry z minivana stała się minibusem, a do tego nazywa się Zafira Life. Poznaliśmy już jej bazową cenę.

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel Zafira Life - nadwozie

Nowy Opel Zafira Life zrywa z opływową sylwetką minivana, bo wraz z nadejściem nowej generacji modelu producent postawił na zupełnie inną koncepcję. Jeśli w nowej Zafirze widzicie podobieństwo do Citroena SpaceTourera, Peugeota Travellera czy Toyoty Proace, to macie całkowitą rację. W pewnym bowiem stopniu Opel Zafira Life jest następcą... Opla Vivaro Combi, czyli osobowej wersji dostawczaka. Jest jednak bardziej ucywilizowany i komfortowy.

REKLAMA

Takie podejście producenta ma swoje zalety, bo dzięki temu nowa Zafira Life komfortowo pomieści teraz nawet dziewięć osób, a nie siedem jak poprzednik. Dostępne są też trzy wersje nadwozia, różne opcje konfiguracji wnętrza, panoramiczny dach czy elektrycznie otwierane drzwi boczne, uruchamiane ruchem stopy.

Zafira Life dostępna będzie w trzech wersjach długości nadwozia. Compact o długości 4,60 metra, Long o długości 4,95 metra oraz Extra Long o długości 5,30 metra. Ta ostatnia pomieści wspomniane dziewięć osób i jest dłuższa od obecnej Zafiry o 65 centymetrów.

Jeśli chodzi o przestrzeń, tej w Zafirze Life jest pod dostatkiem. W wersji Compact pojemność bagażnika (liczona do dachu) wynosi 1500 litrów, a po wymontowaniu tylnych foteli rośnie do 3397 litrów. Z kolei odmiana Extra Long ma przestrzeń bagażową liczącą aż 4500 litrów.

Co istotne, wysokość większości wersji Zafiry Life nie przekracza 1,90 metra wysokości, co pozwala na parkowanie w typowych garażach podziemnych, co jest istotne również w przypadku pojazdów wykorzystywanych do przewozu gości hotelowych.

Zobacz także: najlepsze silniki roku 2019

REKLAMA

REKLAMA

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life

Opel Zafira Life – silniki

Do napędu Opla Zafiry Life posłużą dwa silniki Diesla do wyboru, a od 2021 roku do oferty dołączy wersja w pełni elektryczna. Póki co wiemy, że silniki wysokoprężne spełniają najnowsze normy emisji spalin i dysponują mocą skromnych jak na wielkość auta 102 KM (silnik o pojemności 1,5 litra) lub przyzwoitym stadem 177 koni mechanicznych (silnik o pojemności 2,0 litrów).

Opel Zafira Life – wersje wyposażenia

Na polskim rynku oferowane są cztery wersje wyposażenia – Business i Business VIP, skierowane przede wszystkim do klienta biznesowego, oraz Family i Family Elite, odpowiadające na potrzeby użytkowników szukających dużego samochodu rodzinnego.

Zafira Life Business

Standardowy wariant oferuje miejsce dla 5 osób, opcjonalnie można również zwiększyć ilość miejsc siedzących aż do 9 osób. Dostęp do przestrzeni bagażowej ułatwiają tylne przeszklone drzwi dwuskrzydłowe, otwierane pod kątem 180 stopni.

Klimatyzacja manualna oraz pochłaniające ciepło przyciemniane szyby Solar Protect zapewniają podróżującym komfort w kabinie. Bezpieczeństwo zwiększają światła LED do jazdy dziennej, przednie światła przeciwmgielne oraz czujniki deszczu i automatyczne wycieraczki.

Zafira Life Business VIP

W wersji Zafira Life Business VIP standardowo dostępny jest wariant 6-osobowy z komfortowymi indywidualnymi fotelami dla każdego pasażera. Kierowca i pasażer na przednim fotelu mogą ustawić żądaną temperaturę w systemie klimatyzacji, a komfortową temperaturę w tylnej części pojazdu pomagają utrzymać przyciemniane szyby Solar Protect pochłaniające ciepło.

Wszystkie trzy rzędy foteli mają dostęp do gniazdka elektrycznego 12 V, do którego można podłączyć laptopy i inne urządzenia elektroniczne. Samochód wyposażony jest również w elektrycznie sterowane drzwi przesuwne, które można zdalnie otwierać za pomocą ruchu stopy.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

REKLAMA

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life

Zafira Life Family

Zafira Life Family jest standardowo oferowana w wersji 5-osobowej. Opcjonalnie może zostać skonfigurowana tak, aby zapewniała miejsce nawet dla ośmiu osób, niezależnie od długości pojazdu. W tym wariancie fotele drugiego i trzeciego rzędu można przesuwać na aluminiowych szynach, co pozwala na aranżację wnętrza.

W gorące dni przyjemną temperaturę zapewnia kierowcy i siedzącemu z przodu pasażerowi dwustrefowa elektroniczna klimatyzacja, a pasażerowie drugiego i trzeciego rzędu mogą skorzystać z dodatkowego chłodzenia. Kontrolę nad siedzącymi w tylnych rzędach dziećmi ułatwia dodatkowe małe lusterko, umieszczone przy lusterku wstecznym.

Zafira Life Family Elite

W wersji Zafira Life Family Elite dodatkowy komfort zapewniają podgrzewane przednie fotele z funkcją masażu oraz elektrycznym sterowaniem. Rodzinnemu podróżowaniu sprzyjają natomiast opcjonalnie indywidualne fotele w drugim rzędzie, z możliwością ustawienia tyłem do kierunku jazdy oraz składany przesuwny stolik, mocowany do szyn pomiędzy drugim i trzecim rzędem foteli.

Opel Zafira Life Family Elite wyposażony jest ponadto w wyświetlacz projekcyjny (Head up) oraz dach panoramiczny.

Na koniec ceny. Opla Zafirę Life można już zamawiać w polskich salonach marki, a cena najtańszego modelu startuje od poziomu 134 750 złotych. Producent zapowiedział też, że jeszcze w tym roku pojawi się model z napędem 4x4 i większym prześwitem.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA