REKLAMA

Opel Zafira Life - pierwsze zdjęcia

Nowa generacja Opla Zafiry nazywa się Zafira Life i po raz pierwszy jest bardziej minibusem, niż minivanem.

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Patrząc na nowego Opla Zafirę Life nie zobaczymy już całkiem zgrabnego, opływowego minivana. Wraz z nadejściem nowej generacji modelu producent postawił na zupełnie inną koncepcję. Zupełnie, bo teraz model ten oparty jest na nadwoziu vana.

REKLAMA

Jeśli w nowej Zafirze widzicie podobieństwo do Citroena SpaceTourera, Peugeota Travellera czy Toyoty Proace, to macie całkowitą rację. W pewnym sensie Opel Zafira Life jest następcą Opla Vivaro Combi, czyli osobowej wersji dostawczaka. Jest jednak bardziej ucywilizowana i komfortowa.

Takie podejście producenta ma swoje zalety, bo dzięki temu nowa Zafira Life pomieści teraz nawet dziewięć osób, a nie siedem jak poprzednik. Dostępne są różne opcje konfiguracji wnętrza, panoramiczny dach czy elektrycznie otwierane drzwi boczne, uruchamiane ruchem stopy.

Zobacz także: co zmieniło się w przepisach w 2018 roku?

REKLAMA

REKLAMA

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life

Samochód zadebiutuje oficjalnie 18 stycznia na salonie samochodowym w Brukseli, a zamówienia ruszą od lutego, ale już teraz wiemy całkiem sporo o tym samochodzie. Włącznie z tym, że wybrać można będzie wersję 4x4 z napędem Dangel, a w 2021 roku pojawi się w pełni elektryczna wersja auta.

Zafira Life dostępna będzie w trzech wersjach długości nadwozia. Small o długości 4,60 metra, Medium o długości 4,95 metra oraz Large o długości 5,30 metra. Ta ostatnia pomieści wspomniane dziewięć osób i jest dłuższa od obecnej Zafiry o 65 centymetrów.

Jeśli chodzi o przestrzeń, tej w Zafirze Life jest pod dostatkiem. W wersji Small pojemność bagażnika (liczona do dachu) wynosi 1500 litrów, a po wymontowaniu tylnych foteli rośnie do 3397 litrów. Z kolei odmiana Large ma przestrzeń bagażową liczącą 4500 litrów.

Zobacz także: milion mil w pięć lat Hyundaiem Elantrą

REKLAMA

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life

Jak przystało na uniwersalnego vana, Zafira Life będzie także oferowana w luksusowej wersji Lounge, z długim rozstawem osi. Wyposażenie obejmuje m.in. przednie fotele z funkcjami masażu i podgrzewania oraz cztery ruchome fotele z tyłu ze skórzaną tapicerką i siedziskami o szerokości 48 centymetrów.

Ważni pasażerowie mogą usiąść naprzeciwko siebie i korzystać z dużej przestrzeni na nogi. Ruchomy stolik można złożyć, aby zyskać miejsce na więcej drobiazgów. Pasażerowie mogą doładować swoje urządzenia mobilne z gniazdka 230 V.

Co istotne, wysokość większości wersji Zafiry Life nie przekracza 1,90 m, co pozwala na parkowanie w typowych garażach podziemnych, co jest istotne również w przypadku pojazdów wykorzystywanych do przewozu gości hotelowych.

REKLAMA

REKLAMA

Opel Zafira Life Materiały prasowe
Opel Zafira Life

Na koniec wyposażenie. To będzie zgodne z ofertą Opla da nowych modeli, a więc na pokładzie znaleźć się może szeroki pakiet systemów bezpieczeństwa i wspierających kierowcę, jak adaptacyjny tempomat, system hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych czy asystent pasa ruchu i czujnik zmęczenia kierowcy.

Jeszcze w 2019 roku w modelu Zafira Life zaoferowana zostanie także usługa Opel Connect, dzięki której system nawigacji dostarczy bieżące informacje o ruchu drogowym i aktualnym stanie dróg.

We wszystkich trzech wersjach wyposażenia dostępny jest system nagłośnienia dużej mocy. W najbogatszej wersji pasażerowie mogą liczyć na lepsze wrażenia akustyczne, zapewniane przez 10 głośników.

Czekamy zatem na więcej szczegółów, a te poznamy 18 stycznia, w czasie prezentacji modelu na salonie samochodowym w Brukseli.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA